Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jágr a Florida? Ano, ale za méně peněz. Jednání o nové smlouvě pokračují

Jaromír Jágr z Floridy před brankářem Toronta Curtisem McElhinneym. | foto: AP

29 2017
Čtyřproudé silnice půlí vysoké palmy, asfalt prudce rozpalují sluneční paprsky. Počasí svádí k lenošení a jízdě širokými bulváry k blízkému oceánu. Jenže pro Jaromíra Jágra je každodenní realita v turistickém ráji jiná. Ze zmíněné vozovky v Coral Springs odbočí, zaparkuje a o pár minut později se už prohání po ledové ploše tréninkové haly floridských Panthers.

Klubu, kde odehrál už 187 zápasů a rád by přidal další. O tom, zda se to skutečně stane, se rozhodne v nejbližších dnech. Jednání mezi Jágrovým agentem Petrem Svobodou a floridským generálním manažerem Dalem Tallonem kulminují, v pátek se navíc otevírá hráčský trh, který nabídne české legendě další možnosti.

Hokej stále miluju

„Jde o to, co pro něj bude nejlepší. Jaromír je velmi poctivý, upřímný a inteligentní kluk. První otázka zní, jestli chce hrát a pokračovat. Druhá otázka je, zda budeme schopni se dohodnout na smlouvě, která bude dávat smysl oběma stranám,“ řekl Tallon na konci dubna.

Od té doby dostal jasnou odpověď na první z dotazů. Jágra ani v pětačtyřiceti letech neopouští touha dál pokračovat v předlouhé a veleúspěšné kariéře. „Hokej pořád miluju, chci hrát dál. Každý den, když jdu na led, se chci zlepšovat. Nic se nezměnilo za posledních dvacet let. Ten drajv je tady pořád,“ vyznal se.

Jaromír Jágr a čísla

  • 23 sezon v NHL má Jágr za sebou. Teď chce přidat další. Stojí o roční kontrakt.

  • 57 zápasů chybí Jágrovi, aby nasbíral nejvíce utkání ze všech hráčů NHL v historii.

Dohodne se však s Panthers na přijatelných podmínkách? Jednalo se během mistrovství světa, na začátku června i nyní, pár dní před otevřením hráčského trhu. 1. července se stane Jágr volným hráčem a bude se moci upsat konkurenci. Mnohé zdroje uvádějí jako ideální destinaci pro stále produktivního útočníka Las Vegas. Tam na podzim začne psát své dějiny nový klub NHL Golden Knights.

Jágr si možná nabídky od dalších klubů alespoň vyslechne. „Předpokládám, že se podívá, kdo o něj má zájem,“ tvrdí zámořský novinář George Richards, který celoročně podrobně pokrývá dění ve floridském klubu. Právě on přišel s informací, že Panthers skutečně chtějí podepsat další smlouvu s druhým nejproduktivnějším hráčem historie NHL, nicméně od Jágra by uvítali snížení finančních nároků.

5,515 milionu dolarů

Česká osmašedesátka totiž loni podepsala lukrativní roční kontrakt na čtyři miliony dolarů, navrch byly Jágrovi přislíbeny další peníze formou výkonnostních bonusů (1,515 milionu dolarů).

Fotogalerie

Jaromír Jágr v roce 2017

Jágr sice poté v sezoně 2016–2017 herně vyloženě nezklamal, nicméně zaznamenal pokles v produktivitě (ze 66 bodů na 46) a místy se svážel s herní bídou celého mužstva. Na Floridě se přesto dočkal pochval, za výkony na ledě i za přínos mimo něj, dál zůstával platným borcem.

A věří, že takovým může být také ve své 24. sezoně v NHL. V Coral Springs se poctivě připravuje, úspěšně odolává svodům krásného a prosluněného poloostrova. V kabině Panthers má kromě něj stále výstroj jen další veterán, brankář Roberto Luongo. Jágr dál příkladně dře a čeká na výsledek jednání.

Očekává se, že dopadnou zdárně. Vždyť ani manažer Tallon nepochybuje, že Jágr bude nadále přínosem. Tenhle workoholik si vydobyl u Panthers respekt, svou hrou i mentorstvím, jimiž posouvá dál mladší spoluhráče. Jeho tvář se hodí i pro marketingové účely. Vše zmíněné Florida potřebuje. Jen to musí být za rozumnou cenu.Mistrovství světa v hokeji 2018

Od 4. do 20. května v Dánsku

Skupina A (Kodaň): Rusko, Švédsko, Česká republika, Švýcarsko, Bělorusko, Slovensko, Francie, Rakousko.

Skupina B (Herning): Kanada, Finsko, USA, Německo, Norsko, Lotyšsko, Dánsko, Jižní Korea.

Kompletní program hokejového turnaje ZDE

Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze