Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr v Minsku nezáří. Musím se protrápit až do konce, řekl po Itálii

Český útočník Jaromír Jágr překonává italského gólmana Daniela Belissima. | foto: Reuters

14 2014
Minsk (Od našeho zpravodaje) - Dal gól, kterým definitivně zlomil italského soupeře, a na tváři se mu objevil úsměv. Jenže Jaromír Jágr se jinak na velkém kluzišti po návratu z NHL trápí. "Necítím se dobře. A musím se nějakým způsobem protrápit až do konce," prohlásil legendární hokejista.

S Itálií  to byl to nečekaně těžký zápas, že?
Tady ale není slabého mužstva. Francie porazila Kanadu, Itálie zase Francouze, takže když se řekne Itálie, neznamená to, že jim dáme deset. Dokud nevedeš 2:0 či 3:0, tak je to těžké až do konce.

Myslíte, že jste měli zápas pod kontrolou?
To bych neřekl. A nemyslím si, že jsme hráli dobře, že bychom je až moc velkým způsobem přehrávali. Byly tam od nás šance, ale oni dobře bruslí a jsou rychlí. Takže musíte dávat pozor na jejich brejky. Nechávali vpředu hráče a hlavně ve třetí třetině, kdy neměli co ztratit. V obraně se zase hodně stahují, takže u nich v pásmu hrajete jeden proti dvěma, protože vůbec nebráni naše beky. A nemá smysl moc střílet od modré, protože na velkém hřišti se to může odrazit kamkoliv.

Více o zápase Česko - Itálie 2:0

Osobně se cítíte jak? Už jste si zvykl na širší kluziště?
Vůbec! Necítím se moc dobře, ale to jsem čekal. Naposledy když jsem přijel z malého hřiště na mistrovství světa, tak to je už deset let. A i dřív jsem se trápil. Přitom jsem prohlásil, že po sezoně na malém hřišti už nikdy nebudu hrát na tom velkém a trochu jsem to porušil. Takže se nějakým způsobem musím protrápit až do konce.

Co musí tým ve své hře zlepšit?
Škoda, že je Vláďa Sobotka nemocný. Najednou nám chyběl jeden hráč a museli jsme míchat se sestavou. Pak to není plynulé. Někteří hrají míň, někteří víc. Prohazují se lajny, což není příjemné.

Ale teď máte dva volné dny a soupeře, kdy je čas na zlepšení.
Proti nim to bude těžší než s Itálií. Kdo viděl zápas Norska se Švédskem, tak to můžeme jenom potvrdit. Norové byli lepší než Švédové a rozhodl jeden náhodný gól.

Autor:


Témata: Jaromír Jágr, Minsk

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze