Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jaromír může v kladenském klubu skončit, tvrdí Jágr starší

Jaromír Jágr v kladenském dresu v roce 2013. | foto:  Michal Šula, MAFRA

18 2014
Na hokejové Kladno se valí jedna pohroma za druhou. Sestup z extraligy, potíže při rekonstrukci stadionu, a teď dokonce hrozba největší. Kdyby klub opustil majitel Jaromír Jágr, byly by z toho okamžitě existenční starosti.

Ale postupně.

Na kladenské radnici v úterý zastupitelstvo jednalo o osudu dotace ve výši 5,6 milionu korun, která byla vázána na působení Rytířů v extralize. Peníze by hokeji mohly zůstat i po sestupu do první ligy, ale město by na oplátku chtělo navýšit svůj podíl v klubu.

Město Kladno dnes ve společnosti Hokej Kladno, s. r. o., vlastní 30 procent, jejím většinovým vlastníkem a jednatelem je slavný hokejista Jaromír Jágr. Jaký nárůst vlivu představuje oněch 5,6 milionu korun, má určit právní rozbor, který si vedení města nechá zpracovat.

Vedení klubu zatím rozhodnutí zastupitelů nekomentuje. „Informaci o tomhle požadavku města jsme vůbec neměli k dispozici. Jaromír Jágr je navíc v zahraničí, takže vyjádření klubu k nastalé situaci zatím nemůžeme podat,“ uvedl Vít Heral, mluvčí Rytířů.

Proti zvýšení vlivu města v hokejovém klubu hlasoval i otec majitele kladenského hokejového klubu Jaromír Jágr starší, který je zastupitelem za Volbu pro Kladno a předsedou občanského sdružení Hokej Kladno.

„Překvapilo mě to, nikdo o tom nic neví a já to nechápu. Původní záměr města byl, že naopak bude z klubu ustupovat,“ prohlásil po jednání Jaromír Jágr starší.

Zatím není zřejmé, co na požadavek města řekne klíčová osoba, legendární útočník Jaromír Jágr mladší. „Může říci, že za takové situace z klubu vystoupí,“ myslí si Jaromír Jágr starší, že syn myšlence radnice nebude nakloněn.

Město Kladno bude i nadále podporovat hokejovou mládež 7 miliony korun ročně a na provoz stadionu přispěje 15 miliony. Protože klub kvůli rekonstrukci střechy zimního stadionu nezahájí sezonu na svém ledě, ušetří na provozu haly. Kladenští zastupitelé souhlasili, že klub může úsporu použít na úhradu nájmu cizích ledových ploch pro trénink hokejistů, ale i hokejistek či krasobruslařů.Najdete na iDNES.czmobilní verze