Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


VIDEO: Jágr trénuje s Kladnem. Ráno potěšil děti z hokejové školy

29 2015
Jaromír Jágr musí z náboženských úvah, kterými zásoboval na Facebooku svou Hokejovou rodinu, přepnout na důležité funkcionářské myšlenky. Slavný útočník se vrátil domů a zabývá se budoucností prvoligového klubu Rytíři Kladno, který vlastní. S týmem také trénuje na ledě. Ráno si dokonce zabruslil s mladými hokejisty.

Jágr se po návratu z Las Vegas, kde trávil letní dovolenou a zároveň se připravoval na novou sezonu, objevil na zimním stadionu v Kladně už v úterý. Mezi Rytíři vyčníval - byl krásně opálený, neoblékl si kompletní výstroj, navíc neměl helmu.

Věčně dobře naložený Jaromír Jágr.

S úsměvem si 43letý hráč Florida Panthers zkoušel bílou pokrývku hlavy, ale po pár okamžicích ji sundal a proháněl se po ledě bez helmy. O den později už Jágr na tréninku s kladenskými hráči zapadl, nasadil si reprezentační modrou helmu s číslem 68 a absolvoval s týmem všechna cvičení bez úlev.

„Jeho přítomnost je hodně znát. Když se objevil na ledě, tak jsem říkal, že kluci jdou najednou ještě rychleji než normálně. Vypadá to, že jdou na sto procent, ale stačí, když je Jarda na ledě, tak má trénink ještě větší náboj,“ hodnotil David Čermák, sportovní manažer a zároveň asistent trenéra Jindřicha Lidického.

Ovšem středeční přítomností Jágr mnohé překvapil.

„Ten už tam nebude, byl ráno s dětma,“ bavili se lidé před vrátnicí kladenského „zimáku“. Ani tiskový mluvčí klubu Vít Heral nemohl s jistotou říct, zda se štáb iDNES.cz dočká nejproduktivnějšího Evropana v dějinách NHL.

Ráno totiž Jágr nečekaně vyjel na led, když tam zrovna trénovaly děti z Hokejové školy Rytířů. Malí hokejisté z celé republiky se v Kladně už potkali s několika slavnými odchovanci. Ale Jágr? To je jiný kalibr!

„Bylo to úžasný,“ vykládaly děti s rozzářenýma očima o nevšedním zážitku. „Kluci šíleli!“

S českým veteránem si mohli nadějní hráči popovídat a mohou se těšit, že si s nimi Jágr zřejmě zatrénuje i příště.

Mezitím se v kancelářích nad ledem konalo zasedání vedení klubu, kde majitele Jaromíra Jágra nahradil jeho otec. Valná hromada společnosti Hokej Kladno s.r.o probírala účetní uzávěrku a odvolání dosavadního jednatele za město Oty Černého mladšího, Pavel Patera jako jeho nástupce schválen nebyl.

Fotogalerie

Kladenský mluvčí Heral potvrdil, že mezi zástupci města a klubu jsou nadále rozpory. V polovině června zastupitelé zastavili kvůli údajným nesrovnalostem v účetnictví Rytířům dotace. Jágr starší se proto chce podle informací Radiožurnálu sejít v nejbližších dnech s primátorem Milanem Volfem.

Jágr mladší zatím pilně trénuje, aby byl připraven na novou sezonu NHL a spolu s Čermákem, kamarádem z dětství, se stará o posílení kádru.

Rytíři před sebou mají druhý pokus o návrat do extraligy.

„Džegr“ se po středečním tréninku, při němž vypadal velmi soustředěně, ještě krátce - už s úsměvem ve tváři - pozdravil s fanoušky a odjel svým vozem značky BMW domů. Další tréninkové dávky bude polykat zase zítra.

Nebo překvapí vrátného už večer?Najdete na iDNES.czmobilní verze