Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr promluvil o ataku: Když vás chce někdo zranit, najde si způsob

Jaromír Jágr se v NHL vzpamatovává z tvrdého ataku. | foto: Reuters

8 2014
Stále nemá nejlepší náladu, ale zdravotně snad bude v pořádku. Český hokejista Jaromír Jágr hrající v NHL za New Jersey Devils se vzpamatovává z tvrdého zákroku pittsburského obránce Roberta Bortuzza. Od minulého úterý vynechal Jágr jedno utkání. O víkendu se k incidentu 42letý veterán vyjádřil.

Když před týdnem po Bortuzzově hitu odstoupil ze zápasu na začátku druhé třetiny, panovaly o zdraví slavného Čecha velké obavy. Čtvrteční duel v Torontu však Jágr podle oficiálních zpráv neabsolvoval kvůli chřipce, v sobotu už v domácím utkání proti Washingtonu v sestavě byl.

I když před zápasem se s novináři moc bavit nechtěl. „Až budu vědět, jestli nastoupím, dozvíte se to,“ odpověděl na dotaz reportéra webu northjersey.com. Pak se však trochu rozpovídal.

Zdravotní problémy, kvůli nimž poprvé chyběl v sestavě svého týmu, způsobila kombinace ataku pittsburského beka a začínající chřipka. „Po takovém hitu máte ztuhlý krk, z toho vás bolí hlava,“ řekl český útočník.

Jágr se chystá na zápas číslo 1500

Jaromír Jágr by měl být v pondělním zápase proti Carolině v sestavě, takže se dočká 1500. utkání v základní části NHL. „Když se nad tím zamyslím, je to hodně zápasů. Ale nikdy jsem je nepočítal,“ řekl v pondělí zámořským reportérům legendární Čech. „Musíte mít štěstí na zranění a být chranění vyšší mocí,“ dodal Jágr s tím, že on štěstí - vlastně až do úterka - měl.

Jak se teď cítí? „Stejně,“ odpověděl útočník New Jersey Devils. „Nevzdávám se, není to můj styl. Musím s tím bojovat. Je to každým dnem lepší a lepší. Tělo ještě není úplně vyléčené, ale to je v pořádku. I když nejste stoprocentně fit, tak můžete hrát dobře, pokud jste dostatečně chytrý.“

Jágr má ze souboje šrám pod okem a v puse. Už se cítí lépe, ale ještě to není ideální. To zopakoval také po porážce 1:4 s Capitals. „Ale nechci se na to vymlouvat, všichni musíme hrát lépe,“ podotkl k ne úplně zdárnému období New Jersey.

Mluvil hodně potichu, vypadal rozmrzele. „Díky bohu, že nemám otřes mozku,“ zaklepal Jágr na dřevěný stůl při povídání o zážitku z úterního zápasu proti Penguins. „Vidíme spoustu hitů a nejsou ani tak tvrdé, jako byl tenhle, a hráče to vyřadí na zbytek roku.“

Podle nejproduktivnějšího Evropana v dějinách zámořské soutěže se hokej změnil, ubylo hákování a držení, ovšem hráči jsou silnější a rychlejší, proto dochází k otřesům mozku. Vedení NHL vyhlásilo, že chce proti takovým zákrokům bojovat, což Jágr vítá. „Na takový zákrok by se taky měli podívat,“ myslí si.

„Řeknu vám jednu věc, když chcete někoho zranit, vždycky si najdete způsob. Nejhorší je, když do souboje přijede třetí hráč, protože se soustředíte na souboj jeden na jednoho a toho třetího hráče ani nevidíte. Nemůžete se bránit,“ vysvětlil Jágr.

„On dostal dva zápasy. Ale nezapomeňte, že já jsem docela velký. Mám přes sto kilo. Ale kdyby tam byl menší hráč, Bortuzzo dostane dva zápasy a ten postižený kluk si nemusí zahrát nikdy.“

Jágr se však nechtěl obhajovat, aby nevypadal ublíženě. Ani se konkrétněji nevyjadřoval k Bortuzzově zpětné suspendaci na dva zápasy. „Není to o mě a o tom klukovi. Na mně nezáleží, já mám svůj věk, možná nebudu hrát dlouho. Ale co kdyby se to stalo někomu mladšímu, kdo tvoří hru?“Najdete na iDNES.czmobilní verze