Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Děkuju fanouškům, vzkazuje Jaromír Jágr. Předali jsme mu jejich knihu

4 2015
Až mi bude smutno, budu si v ní číst, řekla česká hokejová legenda při převzetí knihy sestavené z 1200 vzkazů čtenářů iDNES.cz české hokejové legendě během letošního mistrovství světa.Vytiskli jsme je a dnes jsme je Jágrovi předali.

„Nejen svým hokejovým uměním, ale i srdcem a charakterem jste si získal srdce nás, fanoušků,“ píše Jana Lepešková z Brna a vystihuje tak podstatu velké části čtenářských vzkazů kladenskému rodákovi Jaromíru Jágrovi, který dotáhl český tým do semifinále letošního šampionátu.

Fotogalerie

 • Nejen tenhle, ale i většina ostatních vzkazů Jágra nepochybně potěší. „Až mi bude na cestách smutno, budu si v nich číst. Děkuju fanouškům,“ řekl dnes při převzetí knihy. Vtipnou shodou okolností zabraly čtenářské vzkazy po vytištění přesně 68 stran, všechny si můžete přečíst zde. Svůj vzkaz do knihy Jágrovi napsali v našem hokejovém studiu i jeho hokejoví kolegové Jiří Šlégr a Jiří Hrdina.
 • Čtenáři Jágra vnímají nejen jako skvělého hokejistu, oceňují i jeho schopnost táhnout tým a být vzorem pro mnoho Čechů. „Když jsem se narodil, tak už jsi válel a dneska válíš pořád. Jsi pro mě synonymum kvality a vzor,“ píše třeba čtenář, který se podepsal jako Vašek z Kolína.
 • Co také napsali čtenáři

  Jana Valašťanová, Praha: Vážený pane Jágre, přeji Vám z celého srdce hodně štěstí a ať se Vám daří i nadále. Jste naprostý fenomén a zasloužíte si úctu a respekt. Klobouk dolů před Vámi. Držte se a ať jste v životě šťastný!!

  Jitka, Praha: Děkuji Vam. Inspirujete miliony lidi k poctivé práci a děláte tak svět lepším, nejenom v hokeji. Vaše pokora a píle je dechberoucí. 

  Vašek, Kolín: Ahoj Jardo, když jsem se narodil, tak už jsi válel a dneska válíš pořád. Jsi pro mě synonymum kvality a vzor. 


 • Dlouho přitom nebylo jasné, zda se Jaromír Jágr na šampionátu v Praze objeví. Už po loňském MS v Minsku ohlásil konec reprezentační kariéry, ale vidina loučení na domácím ledě jej nakonec vedla ke změně rozhodnutí. K radosti českých hokejových fanoušků i kouče Vladimíra Růžičky.
 • Kniha se vzkazy čtenářů iDNES.cz pro hokejistu Jaromíra Jágra

  Kniha se vzkazy čtenářů iDNES.cz pro hokejistu Jaromíra Jágra

 • Byť se mu sen o medailovém loučení nakonec nesplnil. V Praze nakonec patřil k nejlepším českým hokejistům. Dvěma góly a asistencí rozhodl čtvrtfinálový duel proti Finsku a s devíti body se stal nejproduktivnějším hráčem mužstva. Byl vyhlášen neužitečnějším hráčem šampionátu a probojoval se i do All-Star výběru MS.
 • „Jsem nakonec rád, že jsem se šampionátu zúčastnil. Diváci byli perfektní a já se jim snažil odevzdat každý zápas úplné maximum. Někdy to je lepší, někdy to je horší. Vždycky jsem jel nadoraz,“ nechal se slyšet po turnaji.
 • Úvahy o tom, že by ani tentokrát jeho loučení nemuselo být definitivní, s úsměvem odmítá. „Prosím vás, neblbněte. Já bych si hrozně přál, aby začali jezdit další hráči. Je tu nová generace. Hráči jako Palát, Pastrňák a jiní. Snad v NHL vyrostou i nějací obránci,“ přeje si.

 •  

  Autor:
  Play-off

  Semifinále CAN - CZE
  1.zápas Kanada Česko 2:0
  Semifinále USA - RUS
  1.zápas USA Rusko 0:4
  zobrazit kompletní rozpis

  Video

  Najdete na iDNES.cz

  mobilní verze