Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Milovaný Jágr. Český veterán fanoušky baví, opět bojuje o Utkání hvězd

ZLATÁ HŮL. Jaromír Jágr z Floridy zdraví diváky v BB&T Center. Zrovna převzal památeční zlatou hokejku. Poté si bere mikrofon a baví diváky: "Chtěl jsem Messiera překonat krásným gólem nebo hezkou asistencí, ale puk mě trefil do zadku." Z tribun se ozve hlasitý smích. | foto: AP

28 2016
Když loni sbíral český hokejista Jaromír Jágr spoustu hlasů a jeho účast v Utkání hvězd zámořské NHL začínala vypadat reálně, přemlouval své příznivce, aby jej do Nashvillu na exhibiční zápas neposílali. „Hrát tři na tři by mě mohlo zabít. A já ještě nechci umřít. Díky za pochopení," smál se. Lidé neposlechli. A pro Jágra hlasují ve velkém i letos.

Hlasování, ze kterého vzejdou jména čtyř divizních kapitánů, vstupuje do posledního týdne. A Jágr má slušnou pozici, chtě nechtě útočí z druhé příčky na vítězství v Atlantické divizi. Zatím vede montrealský brankář Carey Price.

Jágr zaujal druhý post za Pricem hned zkraje prosince, kdy divácká anketa odstartovala. Pranic nevadilo, že zkušený forvard hlavně na přelomu října a listopadu nezářil a v jednu chvíli čekal 13 zápasů na gól.

Fanoušci se těšili na každý další bod dlouhovlasé legendy, Oceňovali, že krátce před pětačtyřicátými narozeninami Jágr stále hraje v prestižní soutěži. A že sahá po historických milnících, že je baví na sociálních sítích.

Jágr je jednou z nejvýraznějších tváří NHL a postupně se dostal do pozice „univerzálně obdivovaného“ hráče. Změnil přístup k zámořským novinářům, působí uvolněně, září z něj nadšení pro hru.

Kdo vede hlasování?

Atlantická divize: Carey Price, Montreal
Metropolitní divize: Sidney Crosby, Pittsburgh
Centrální divize : PK Subban, Nashville
Pacifická divize: Connor McDavid, Edmonton

V průběhu prosince pak dal hlasujícím důvod, proč ho podpořit, i skvělými výkony. Kolem Vánoc nastřádal pět bodů ve třech zápasech, přehnal se přes Marka Messiera na druhém místě historických tabulek, stal se první hvězdou předposledního týdne roku 2016.

Ozdobí milovaný veterán svou účastí i All-Star Game v Los Angeles?

Už jen kvůli své popularitě by neměl chybět. Na „stará kolena“ jezdila i jiná esa, třeba Gordie Howe se zúčastnil Utkání hvězd i po padesátce. Výkonnostně už nebyl tím dominantním borcem z let minulých, ale stále hrál na vysoké úrovni.

To platí i pro Jágra.

Na ledě by se během exhibičního víkendu opět mohl sejít s PK Subbanem. Nesmírně oblíbeným kanadským bekem, který loni předvedl zábavnou parodii české osmašedesátky. Jak říká prostořeký komentátor Don Cherry, imitace je nejvyšší forma uznání.

Dočká se jej nejstarší hráč NHL od fanoušků také letos? Utkání hvězd by se zúčastnil již pojedenácté.Najdete na iDNES.czmobilní verze