Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jaromír Jágr už dorazil do Omsku

Jaromír Jágr | foto: ČTK

12 2004
Omsk - Český hokejista Jaromír Jágr je již ve svém novém působišti, ruském Omsku. Hned po příletu brzy ráno dostal od svých fanoušků na přivítanou rudou růži a červeno-bílo-černou šálu s nápisem Avangard Omsk. Jágr byl po přistání viditelně unavený. "Asi nepůjdu hned na první trénink, musím se vyspat, celou dobu letu jsem nespal," uvedl hokejista.

Vedle pětihodinového časového posunu musel český hráč překonat i citelnou teplotní změnu. "V Praze je oproti tomuhle krásně. Ale čekal jsem, že to bude ještě horší," kvitoval mrazivé omské počasí Jágr.

Místní novináři chtěli už na letišti vědět, jaké znalosti má Jágr o jejich klubu. "Vím akorát, že jsou na dvanáctém místě, že mají kvalitní mužstvo a spoustu chvály jsem slyšel od hráčů, kteří tady hráli, od Patery a od Procházky," odpověděl Jágr do televizních kamer.

Po novinářích přišli na řadu fandové místního hokejového klubu ověšení šálami s nápisy "Avangard Champion". Jágr se nevyhnul podepisování svých portrétů ani společnému fotografování.

"Jágr je nejdražší hráč světa, určitě proto stojí za to, abychom ho tu měli, byť jen do konce sezony. Musí nám prakticky pomoci," řekl Andrej Sotnikov, který přišel na letiště s praporem omského klubu.

"Omský jestřáb a Jaromír Jágr zní trochu nevšedně, ale o to víc budeme doufat, že se tyto pojmy spojí a Jaromír nám pomůže získat obstojné místo v tabulce," řekla jediná fanynka mezi asi patnácti mladíky, Marina Sjesenkovová.

"Naše mužstvo je sice téměř z poloviny tvořeno hvězdami, ale taková hvězda, jako je Jágr, mezi nimi není. Spoléháme na něj," dodala.

Po uvítání na letišti se odjel Jágr ubytovat a prospat. Azyl mu přechodně nabídl jeho nový kolega Jaroslav Bednář. Odpoledne čeká českou hvězdu tisková konference.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze