Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Je klid, majiteli se daří, vtipkuje Hlinka

26 2001
P r a h a, P i t t s b u r g h - Příjemnější část kariéry v Pittsburghu zrovna prožívá trenér Ivan Hlinka. Po návratu Maria Lemieuxe se celé mužstvo zvedlo. "Když se majiteli daří, je to vždycky fajn," žertoval v telefonickém rozhovoru kouč. "On má vážně formu, dá gól odevšud. Z rohu, od mantinelu, z nájezdu, blafákem." Zároveň se začalo dařit Jágrovi. To se vám muselo ulevit. "To ano. Jágr maká, má velikou motivaci kvůli Lemieuxovi. On totiž Jarda moc lidí nebere. Ale Maria jo!"

Pittsburgh angažoval v poslední době několik tvrdých hochů. Jak se vám s nimi pracuje?
Dobře, i když je to pro mě něco úplně nového. To jsou kluci, kteří nemají nároky, aby byli na ledě patnáct minut za třetinu. Když se někdo šklebí na Maria Lemieuxe, tak jdou na led! A ti, co se šklebili, se šklebit přestanou. Pak dostanou všichni deset minut, jdou na trestnou lavici a je klid.

Právě kvůli těmto hráčům ovšem museli odejít dva Češi, Jiří Šlégr, kterého znáte odmalička, a Roman Šimíček, kterého jste si přivedl. Jak jste tyto výměny bral?

Nebylo to příjemné, pro mě ani pro ně. Za vším je byznys a diplomacie. Neznamená to, že jsme s nimi byli nespokojeni. Ale Šlégr měl dost vysoký plat a my máme hodně zatížený rozpočet. A pro Šimíčka bylo špatné, že se vrátil Lemieux, tím se posunul až na hranici čtvrté řady. Ale teď dal dva góly za Minnesotu, tak mu to snad pomohlo!

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze