Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Je po půlnoci. A v televizi hrají Češi

Česká televize | foto: iDNES.cz

2 2008
Bude 50 minut po půlnoci a vy si sednete k televizi, abyste se podívali na přímý přenos zápasu českých hokejistů. I takové bude mistrovství světa 2008, hrané poprvé v historii v Kanadě. Česká televize z něj odvysílá 31 utkání (na ČT2, reprízy po několika hodinách i na ČT4), hokej však většinou poběží v přijatelnějších časech.

"Díky bohu. Kanada se poprvé trochu přizpůsobila Evropě," řekl komentátor Robert Záruba.

První dvě utkání české reprezentace tak poběží od 18.50 SEČ, až následující duel s Itálií začíná v 0.50.

A třeba finále hrané 18. května si můžou čeští fanoušci zapnout k nedělní večeři.

Nejde o jediný kanadský ústupek světu (daný však do jisté míry i tím, že pozdějšími vysílacími časy by mistrovství světa kolidovalo se zápasy Stanley Cupu).

Pořadatel se těžko smiřoval i s tím, že televizní signál světového šampionátu podle dlouhodobějších smluv s Mezinárodní hokejovou federací vyrábí společnost se švédským vlastníkem.

"Pro Kanaďany je to těžko představitelná věc a srovnávají se s tím stejně těžce jako Rusové loni," všiml si Záruba.

Do Quebeku zamířila za komentováním dvojice Robert Záruba, Martin Hosták, párem pro zápasy hrané v Halifaxu je Michal Dusík s Davidem Pospíšilem.

Česká televize nebude mít po čtyřech letech studio přímo v hale určené pro šampionát, přestože na to měla jako jedna z pěti společností právo. Důvod je poměrně překvapivý: potíže s elektronickou tužkou.

"Přenosový vůz bychom si v Kanadě pronajali, ale kvůli odlišným vysílacím normám tam nebylo možné dostat elektronickou tužku. A o tu rozhodně nechceme přijít," vysvětloval Záruba.

Studio bude proto vysílat z Prahy a při turnaji se zaplní mnoha hosty, řeč bude i o stoletém výročí českého hokeje. Moderování obstarají Petr Vichnar s Jiřím Hölzlem, jimž jako experti vypomohou Robert Kysela s Josefem Zajícem.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze