Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Je rozhodnuto ! Mario bude hrát další sezonu

31 2003
Pittsburgh - Očekávané oznámení o pokračování kariéry je na světě. Mario Lemieux, kapitán a spolumajitel Pittsburghu Penguins, potvrdil, že hodlá v příští sezoně znovu nastoupit. Lemieux začal s přípravou na suchu už před šesti týdny, na brusle se hodlá postavit v první polovině srpna.
Lemieux, kterému bude na začátku října 38 let, své další plány dlouho tajil.

Bude se z pozice spolumajitele starat už jen o obchodní záležitosti, nebo pomůže Penguins i na ledě ?

Po skončení minulé sezony poprosil novináře i fanoušky hlavně o čas na rozmyšlenou a shovívavost.

Nyní je jeho návrat do hry oficiální. Na krátkém setkání s novináři v Mellon Areně potvrdil svá slova z nedělního golfového turnaje ve městě Wheeling, která zavdala všem spekulacím o jeho zájem ještě jeden rok hrát.

Na otázku, zdali se cítí fyzicky i psychicky připraven znovu hrát, v neděli odpověděl: " Ano. Odpočinul jsem si a cítím, že jsem dobil baterie."

Lemieux nicméně na sebe bere těžký úkol. Penguins mají za sebou jednu z nejhorších sezon ve své historii a příliš nadějí se jim nedává ani pro příští ročník. Z velkých osobností zůstal v klubu už jen Martin Straka a ani jeho setrvání není vzhledem k platu 8.05 milionů dolarů v příštích dvou letech jisté.

Klub v minulé sezoně získal hodně mladých nebo přinejlepším druhořadých hokejistů, aby ulevil svému rozpočtu. To, že tito hráči budou těžit z Mariova pobytu na ledě, je nesporné. Z čeho ale bude těžit samotný Mario ? Hráči jako Jaromír Jágr, Robert Lang nebo Alexej Kovaljov už dávno hrají za jiný tým. Tisková agentura Canadian Press připomíná, že snad jen z toho, že většina nynějších hráčů je velmi rychlých, což pomalejšímu Mariovi může pomoci třeba při přečíslení soupeřem.

Aktuální sestava Pittsburghu

Lemieux by ovšem mohl v příští sezoně pokořit jeden významný mylník. K hranici 700 branek, kterou doposud překonalo jen šest hráčů, mu zbývá 18 zásahů. Pokud se cítí natolik dobře a zdráv, jak nyní prohlašuje, neměla by být tato meta pro něj žádný problém.


Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze