Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Je to ještě Kometa? Fanoušci tápou

5 2003
Vyškov - Druholigovému hokeji ve Vyškově se daří. Mužstvo, které převzalo soutěž od Komety Brno, první dva zápasy vyhrálo a s novými posilami chce dojít daleko v play off. Na první zápas před týdnem přijeli fanoušci z Brna s transparentem povzbuzujícím „jejich“ Kometu. Po týdnu je však zřejmé, že hokejový klub se slavnou tradicí na několik nejbližších týdnů zmizel pod povrchem. Kometa se rozhodla druhou ligu dohrát ve Vyškově, protože sama s předstihem získala licenci na prvoligovou soutěž, do níž naskočí od příští sezony. A uvolnila si ruce pro hledání posil i zajišťování rozpočtu.

Ovšem druhou ligu ve Vyškově dohrává mužstvo ve vyškovských dresech, s vyškovskými trenéry a hráči. Z původní Komety zůstala jenom jedna kompletní pětka. A název...

Někteří fanoušci se proto dohadují, jak je možné, že se Kometa, dříve jedenáctinásobný mistr ligy, přestěhovala do města bez výrazné hokejové tradice. Berou to jako zradu.

„Tomuhle jsme se snažili předejít vysvětlením situace. Kometu jsme neprodali, nikdy bychom to neudělali. Jasně jsme řekli, že pouze dohrajeme druhou ligu jinde, a od léta budeme v Brně zpátky s první ligou. Kometa zůstane brněnská,“ opakuje Karel Jarůšek, současný předseda slavného klubu.

Není to stejné stěhování jako ve druhé polovině devadesátých let, kdy odešla do Prostějova s úmyslem zůstat tam celý jeden rok.

Raději soutěž převzít než zkoušet baráž
Ve Vyškově tvrdí: na konci sezony jsme přijali dobrou možnost, jak si vyšší soutěž, kterou budeme od podzimu hrát, vyzkoušet. Tým hrál dosud krajský přebor, v němž jasně vedl, a směřoval za postupem.

„A bylo pro nás také daleko výhodnější mít druhou ligu s předstihem, nemuset spoléhat na složitou cestu postupu přes nástrahy baráže,“ řekl Tomáš Hrdinka, šéf vyškovských hokejistů, který se netajil jednoznačným cílem. „Postup, nebo konec,“ vyhlásil s předstihem.

Začátek účinkování vyškovského kádru ve druhé lize dal za pravdu jeho slovům, podle nichž se tým už v době svého letošního působení v krajském přeboru vyrovnal mužstvům z horní poloviny druholigové tabulky. Po úvodní výhře nad posledním Uničovem 6:0 se mu podařilo o víkendu vyhrát v Ostravě, která je třetí, 4:3.

V play off co nejdál
Na severu Moravy už za vyškovský celek chytal brankář Vojtek, posila ze Žiliny. S ním a ještě s pěticí brněnských hráčů, mezi nimiž jsou zkušený obránce Elsner a průbojní útočníci Sedláček, Meixner a Točík, se soubor chystá dojít daleko v play off.

„Neříkáme rovnou že až do finále, ale nebránili bychom se tomu. Uděláme všechno, abychom byli ve hře dlouho,“ řekl trenér Balabán. Oddíl tomu obětoval i účast v krajském přeboru, ze kterého se odhlásil, ještě než začalo semifinále. Díky tomu postoupily do finále bez boje Boskovice. Příští úterý ovšem kombinované mužstvo nastoupí k zápasu Tipsport Cupu proti extraligovému Zlínu.

Tam byl původně vylosován Vyškov, nyní končí jednání se svazem, aby formálně mohla hrát Kometa Brno. „Pro vyškovský hokej by to mohl být takový první větší svátek,“ těší se Balabán. A „skutečná“ Kometa? Pracuje mimo kontrolu veřejnosti. Hráče rozeslala na hostování, kromě Vyškova také do Uničova a do Blanska, a pracuje na příští sezoně. Teoreticky je možné, že se v ní potká i s Vyškovem.

 

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze