Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Je to kruté, říká Rob obviněný z dopingu

7 2008
Brno - Se svými spoluhráči každý den trénuje, ale při zápasech brněnské Komety jste ho zatím mohli vidět ve světle modré mikině jen stát na střídačce. Hokejový útočník Luboš Rob od konce ledna stále čeká na to, jaký trest dostane za dopingový nález z listopadového zápasu v Chomutově.

 „Věřím tomu, že moje kauza dospěje do zdárného konce. Ale nemůžu to nijak ovlivnit,“ říká 37letý Rob.

V jakém stadiu je vlastně nyní váš případ?
Vypadá to tak, že na hokejovém svazu čekají na vyjádření antidopingové komise. Já jsem jí poslal papíry od lékaře, kde mám potvrzené, že v lécích, které jsem bral, se bohužel vyskytl efedrin. Proto jsem ho měl v těle. Komise to musí posoudit a pak dát své vyjádření svazu ledního hokeje, který mi určí trest.

A už znáte termín, kdy by se měl váš případ vyřešit?
Co mám informace, tak tento týden by to mělo dorazit na svaz. A tajně doufám, že ještě budu moct zasáhnout do bojů o extraligu.

Jaké to vlastně je, když můžete trénovat, ale hrát zápasy nesmíte?
Je to pro mě dost kruté. Teď jsem tři roky za sebou ty závěrečné boje podstupoval a cítím zodpovědnost za tým i za sebe. Chce se mi hrozně hrát. Svým způsobem to prožívám na střídačce a kolikrát by tam člověk rád skočil, ale to nejde. Takže trpím, ale zase jsem rád, že můžu být s mančaftem a prožívat to na té střídačce.

Jak na ní vlastně fungujete?
Z hlediště to vypadá, jako byste plnil roli asistenta trenéra. (smích) Nevím, jak to vypadá z hlediště, ale kluci chtěli, abych s nimi zůstal a byl takový prostředník mezi hráči a trenéry, protože jsem už tyhle věci zažil. Takže se snažím pomoct svými zkušenostmi a doufám, že to na ně má pozitivní vliv.

Žádné trenérské pokyny tedy nerozdáváte?
To samozřejmě ne. To je v kompetenci trenérů, já do toho nezasahuju a ani bych nechtěl.

Kdyby se váš případ rychle vyřešil a vy byste mohl hrát, nebyl by pro vás problém naskočit po takové pauze rovnou do play-off?
Já si myslím, že play-off je tak specifické, že tam jde hlavně o psychiku. Já věřím, že bych se do toho rychle dostal. Trénuju stejně, jako bych hrál, možná i víc. Tam je to hlavně o nadšení a o tom duchu něco v play-off dokázat.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze