Liberec - Vítkovice, Petr Nedvěd (vpravo) z Liberce a Lukáš Krenželok z Vítkovic. | foto: ČTK

Je to moje nejkratší sezona, litoval po vyřazení liberecký hokejista Nedvěd

• 13
Stejně jako loni jeho tým vypadl už v první sérii play-off. Jenže zatímco se Spartou to loni bylo ve čtvrtfinále, teď s Libercem se tak stalo už v předkole. "Je to moje nejkratší sezona," povzdechl si liberecký kapitán Petr Nedvěd. I přes své zklamání z vyřazení potvrdil, že chce v kariéře pokračovat i v příští sezoně.

Liberec ve středu doma s Vítkovicemi prohrál 1:3 a celou sérii ztratil v nejkratší možné době 0:3 na zápasy. Sezona tak Nedvědovi skončila už 25. února.

"Je to obrovské zklamání, co jiného. Než začalo tohle předkolo, tak jsme si na play-off věřili," tvrdil po zápase 37letý Nedvěd, třetí nejproduktivnější Čech v historii NHL.

Vypadáte hodně unaveně, zničeně.
Je to obrovské zklamání. Bohužel jsme tu sérii rozehráli hodně špatně. Neměli jsme ve Vítkovicích prohrát oba zápasy. Přesto jsem věřil, že doma ukážeme svou sílu. Celý mančaft nás to nezastihlo v optimální formě, měli jsme hodně zraněných. Odrazilo si to i na ledě.

Jak moc na vás osobně zanechal následky zápal plic, který jste na konci základní části prodělal?
Samozřejmě jsem se necítil optimálně, ani jsem nevěděl, jestli k prvním zápasům do Vítkovic pojedu. Bohužel jsme nepostupovali z první šestky a neměli jsme ten luxus si dát deset dní pauzu. Hned jsme do toho museli vlítnout. Po třech týdnech léčení to bylo znát.

Vítkovice v utkání v Liberci předvedly přesně to, co potřebovaly. Daly první gól a mohly hrát více z obrany.
Jasně, že jsme chtěli udeřit jako první my. Měli jsme tu v Liberci v sezoně hodně utkání, kdy jsme měli skvělé začátky. Byly to první třetiny, které nám rozhodovaly zápasy. To jsme chtěli udělat i dnes. Bohužel to bylo opačně.

Byla vítkovická obrana pro vás tak neprostupná, jak napovídá to, že jste dali Vítkovicím v celé sérii jen dva góly?
Za tři zápasy dva góly, to je hodně špatná, když to řeknu slušně, střelecká bilance. Jejich obrana byla dobrá, ale určitě jsme šance měli. Potřebovali jsme dát gól, abychom se nakopli. Jenže dneska jsme začali a další třetina bez gólu. Přijde frustrace a pak je to těžké.

Přesto jste ve třetí třetině bojovali o vyrovnání, srazil vás gól na 1:3. Ten jste dostali ve dvojnásobném oslabení, do nějž jste šli poté, co zkušený obránce Modrý trochu zbytečně odpálil puk z vlastní třetiny do hlediště.
Bohužel, ale tohle nám určitě neprohrálo celou sérii. V podobné situaci jsme byli ve Vítkovicích, kde rozhodčí odpískali domácím stejné vyloučení, jenže ho za dvě minuty odvolali. Teď k něčemu takovému bohužel nedošlo.

Ale vyloučení jste měli dost, dvakrát jste inkasovali, když jste byli na ledě ve třech.
Myslím, že se to blížilo skoro ke třiceti minutám, kdy jsme hráli v oslabení. To je skoro půlku zápasu, to se pak hraje špatně.