Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Je to tady, Ostrava už žije hokejem

26 2004
Ostrava - Padly první branky, zaplály emoce radosti i smutku, v ulicích se objevili hokejoví fanoušci. O víkendu se v Ostravě naplno rozjel lomozící a pestrobarevný kolotoč, světový šampionát. Při slavnostním zahájení v sobotním podvečeru šampionátu vjeli na zšeřelý led maskoti Tomíci a mladí hokejisté s vlajkami zúčastněných států.

Ostravskou část mistrovství společně otevřeli člen vedení Mezinárodní federace ledního hokeje Kanaďan Murray Costello, předseda organizačního výboru František Černík a primátor Ostravy Aleš Zedník.

"Přál bych si, abyste se v Ostravě cítili jako doma. Pokud tomu tak bude, uděláte mi velkou radost," pronesl primátor Zedník k fanouškům, hráčům i funkcionářům.

Hned při prvním utkání Slovenska s Ukrajinou prověřili fandové nervy i sehranost pořadatelů. Protože se v hale na tréninku zdrželi Švédové, dostali se mnozí diváci dovnitř v průběhu první třetiny, někteří až po ní. Mnozí zdržení nesli nelibě a před stadionem se v tlačenici domáhali rychlejšího „odbavení“.

Když fandové prolomili jeden ze zátarasů, musela zasáhnout policie a nespokojený dav uklidnit. "Švédové protáhli trénink a fanoušci se zbytečně tlačili jen u jednoho vchodu," řekl jeden z pořadatelů.

O tom, že se v Ostravě koná hokejový šampionát, se v sobotu i v neděli dozvěděli i obyvatelé centra města. Do tradičně ztichlých víkendových ulic středu Ostravy vyrazily hloučky více či méně hlučných fanoušků.

V neděli se tak na Masarykově náměstí objevilo několik už unavených Slováků, kteří zřejmě slavili od soboty vítězství svého týmu nad Ukrajinou, či asi deset dobře naladěných Finů.

Zpívajícím, skandujícím a bubnujícím Dánům zjevně první sobotní prohra jejich týmu nevadila, prošli středem města jako velká voda a za chvíli fandili v ČEZ Aréně v utkání s Ruskem.

Podle organizátorů jsou ještě na některá utkání volné vstupenky. Informace o volných lístcích a jejich předprodej lze vyřídit na bezplatné telefonní lince 800 109 111.

Autoři:


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze