Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Je vidět, jak moc se hráči těší, říká Martinec

28 2001
N o r i m b e r k - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Pořádná nažhavenost sálá z hokejových reprezentantů. Dnes ráno se lehce rozbruslili a od 16 hodin se vrhnou do bojů světového šampionátu, čeká je Bělorusko. "Je vidět, že kluci jsou hodně nabuzení a těší se až budou hrát," přiznává asistent reprezentančího trenéra Vladimír Martinec. "Už při tréninku byl vidět jejich zápal." Teď si národní tým znovu sedne k televizi, ještě jednou jim trenéři pustí klíčové okamžiky z posledních přípravných zápasů s Ruskem. A pak svačina, odpočinek a odpoledne to začne naostro. Zde si přečtěte další zajímavosti o zápaseInformace o Bělorusku

"Hráči se potřebují dostat do zápasového tempa, dlouho nic nehráli," přidal Martinec. Poslední dny se jim možná zdáli až moc dlouhé, těžko hledali potřebné rozptýlení. "Nevím, proč se nezačne dřív," poštěžoval si už ve čtvrtek útočník Montreal Canadiens Martin Ručinský. "Atmosféra je ale dobrá, všichni se cítíme v pohodě," dodává po dopoledním rozbruslení urostlý centr Jiří Dopita.

Hned po zápase se celý tým musí vypořádat s velkými manévry. Další zápas je totiž na programu hned v neděli, s Němci se mužstvo ale utká s Kolínem. A tak po dnešním duelu hráči naskočí do autobusu, v hotelu si dají večeři a potom rovnou na letiště. Ve 21,30 odstartují do Kolína. "Jestli je to pro hráče otravné? Vůbec se tím nechceme rozptylovat, prostě to tak je," uklidňuje Martinec. "Akorát mám trošku strach z letadla. Vždyť to bude nějaká kocábka pro 35 lidí..."

"Takový přesun není nic příjemného. Ale co, nějak se s tím vyrovnáme," usmívá se Viktor Ujčík. "Je to nutné zlo."

O dost hůř na tom budou kustod Petr Bílek a masér Pavel Vlašic. Hokejisté zmizí z kabiny a jim začně šichta. Stovky kil výstroje musí natahat do nákladního automobilu a přes noc uhánět 400 kilometrů po dálnici do Kolína. Tam by měli dorazit okolo páté ráno. Žádný spánek, potom hned nachystají šatnu pro dopolední trénink před Německem. Ten by měl okolo deseti dopoledne, utkání s domácí reprezentací je na řadě od 20 hodin.

"Dost bylo řečí o Německu. Za chvíli hrajeme s Běloruskem, na to se teď musíme soustředit nejvíce," burcuje Martinec.

Do prvního utkání českého výběru na šampionátu s Běloruskem nastoupí do brány Milan Hnilička. Na jednom z posledních tréninků se na svůj start připravoval.

Autor:


Najdete na iDNES.cz



mobilní verze