Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Je výměna nevýhodná pro Pittsburgh?

12 2001
Pittsburgh - Krušné hodiny teď prožívá generální manažer Craig Patrick. Zbavil se nejlepšího útočníka NHL, z Pittsburghu vyměnil Jaromíra Jágra za tři mladíky. Rázem čelí kritice, prý je to pro Penguins nevýhodné. "Ale žádný jiný trejd mi nedával smysl," hájí se manažer. Jenže pak lehce podlehl a dodal: "Ale jestli byl správný, to se ukáže až za hodně let." Sám navíc transakci označil jako za nejvíce "nejpříjemnou" v kariéře, která ho stála spoustu úsilí.Zde najdete další zajímavosti

"Řekl bych, že se úspěšnost tohoto trejdu dostaví až za pět let," dodal. Novináři mu v této souvislosti připomněli jeho první krok, jenž udělal jako manažer Penguins. V roce 1991 přivedl Rona Francise a s ním i Stanley Cup. "A teď? Dvacetiletého Krise Beeche se čtyřmi zápasy v NHL..." cituje deník USA Today americké agentury. 

"Byl jsem zklamaný, co za něj dostali," povzdychl si také jeden z věrných fanoušků. Patrick se naopak snaží popsat, jak byla celá výměny zapeklitá a kolik ho stála úsilí. "Trejdovat pětinásobného vítěze kanadského bodování NHL není tak jednoduché, jak si někdo představuje," hájí se.

Pittsburgh musel největší hvězdu vytrejdovat, protože na ni jednoduše neměl peníze. Jágrův plat v nadcházejících dvou ročních je 20,7 milionů dolarů, to si rozpočet Penguins nemohl dovolit. "Je to pro mě dneska smutný den, když odchází někdo, kdo pro náš tým tolik udělal," řekl Patrick. Devětadvacetiletý útočník strávil v Pittsburghu jedenáct sezon, dvakrát ho spolu s Mario Lemieuxem dotáhl ke Stanley Cupu. 

Už v průběhu sezony se spekulovalo o jeho ochodu. Sám Jágr o změnu prostředí několikrát požádal, přesto se ho ještě Patrick snažil v Penguins udržet. Den po skončení sezony však proběhl následující rozhovor a bylo jasné, že Jágr už se nikdy v dresu Pittsburghu neobjeví. Dialog Jágra s Patrickem popsal manažer zámořským novinářům:

Sedli jsme si a on říká: "Co se mnou bude?" A já na to: "Sednu si s majiteli, zjistíme finanční situaci a pokusíme se  udržet všechny hráče." Jágr mě zastavil a prohlásil: "Ne, ne, vy mně nerozumíte. Já tady nechci zůstat."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze