Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jeden den s hvězdami Colorada Avalanche

13 2001
Montreal - Na začátku léta se hokejisté Colorado Avalanche radovali ze zisku nejcenější hokejové trofeje a Stanley Cup o prázdninách putoval z ruky do ruky, z kontinentu na kontinent. Pět měsíců po vítězném tažení se však hráči jen těžko dostávají z jakési kocoviny a jejich poslední výsledky jsou hodně slabé. "Ani nás nefoťte. Kdo je teď na nás zvědavej," prohodil sebekriticky útočník Milan Hejduk po příletu do Montrealu, kde vznikl další díl seriálu Jeden den s hvězdami NHL.

Po prohraném zápase v Torontu se denverský tým přesunul do frankofonní části Kanady. Nebývá zvykem, aby si týmy mohly na cestách po NHL v některém městě odpočinout několik dní, ale hráči Colorada tuhle vymoženost v Montrealu měli.

I poté, co se mužstvo před šesti lety přesunulo ze zdejší provinci Quebec do USA, zůstalo v týmu spoustu francouzsky hovořících zaměstanců, hráčů i členů vedení. Ti se ze třídenní zastávky v bývalé domovině radovali nejvíce. Ostatní využili volno hlavně k nákupům.

Českou legii ve složení Milan Hejduk, Martin Škoula a Václav Nedorost doplnili při putování po obchodech i slovenský bek Jaroslav Obšut a švýcarský brankář David Aebischer. Každý z nich se za chvilku oblékl do nového.

Typicky chladné počasí ovšem velké procházce nepřálo a za chvilku se všichni vrátili do hotelu k pozdnímu obědu. "Radši bych bral tři dny na Floridě, tam bychom si aspoň trochu zahráli golf. Ale tady se zase líp nakupuje," přiznal Hejduk.

Olympijský vítěz z Nagana si myslí, že za letošním špatným startem Colorada je třeba hledat několik důvodů. "Hrajeme hodně zápasů za sebou a letošní program je vůbec dost narušen kvůli olympiádě. Také nám odešli obránci Bourque a Klemm, dlouho byl zraněný další bek Foote. A asi nejvíce nám schází v útoku Forsberg," vypočítává Hejduk.

Je toho názoru, že švédský útočník se ještě před olympijskými hrami vrátí. "MYslím, že ve Švédsku na něj vytvoří takový tlak, že mu nic jiného nezbude." Forsbergovu pomoc by Colorado jistě uvítalo. Mužstvo má velmi špatnou bilanci a více než týdenní turné po východním pobřeží nepřineslo očekávaný zlom.

Po remíze 1:1 v Montrealu mělo české trio ještě čas zajít na večeři do jedné z italských restaurací. Společnost jim tam dělali domácí hráči Martin Ručinský, Jan Bulis a Richard Zedník a také bývalý brankář Jiří Crha, dnes agent řady českých a slovenských hokejistů v NHL.

Druhý den odletěl tým Colorada do Ottawy, kde jej čekala další porážka. Stejně tak se jim vedlo i o dva dny později v Calgary. Ani v jednom zápase nedali obhájci titulu gól...

Hokejový útočník Milan Hejduk si v jednom z montrealských obchodů kupuje oblek

Čeští hokejoví útočníci Václav Nedorost (vlevo) a Milan Hejduk před tréninkem Colorada

TRÉNINK. Takhle hokejový útočník Václav Nedorost posiloval na rotopedu v době, kdy působil v Coloradu. Za ním je jeho tehdejší slovenský spoluhráč Jaroslav Obšut

Coloradský obránce Martin Škoula v posilovně

Česká trojka z Colorada Avalanche - zleva Milan Hejduk, Václav Nedorost a Martin Škoula.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze