Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jeden den s hvězdami NHL Sýkorou a Eliášem

Sýkora a Eliáš se baví se slovenským útočníkem Bickem - Petr Sýkora (vpravo) a Patrik Eliáš se baví po tréninku v montrealské hale Centre Molson slovenským útočníkem Jiřím Bickem, který se teprve zabydluje v kádru Devils. Zeť slavného hokejisty Vincenta Lukáče odehrál loni v NHL pět zápasů, letos zatím jediný. | foto: Zdeněk Matějovský

23 2001
Montreal - Zejména pro fanoušky českých hokejistů v zámořské NHL přichystala redakce iDNES atraktivní novinku. Díky spolupráci s naším montrealským spolupracovníkem Zdeňkem Matějovským si budete moci dvakrát měsíčně prohlédnout exkluzivní fotogalerii ze zákulisí NHL doplněnou krátkým textem. Dozvíte se, jak žijí hokejisté v Kanadě a Americe, co dělají před zápasem a co po jeho skončení, jak tráví volný čas. Dnes začínáme prvním dílem: Jeden den s hokejisty New Jersey Devils.

Loňskému finalistovi Stanley Cupu vstup do sezony příliš nevyšel. Devils prohráli úvodní čtyři zápasy a moc do zpěvu jim nebylo. Když přiletěli 13. října k zápasu do Montrealu, netušili, že stojí před další porážkou.

Přesto česká "dvojčata" Patrik Eliáš a Petr Sýkora neztratila chuť se zasmát a po příletu do kanadského města se spolu s ostatními spoluhráči vypravila do italské restaurace "DaVinci" na večeři.

Při vybalování osobních věcí na hotelu Sheraton Center, který leží jen dvě ulice od haly Canadiens, obdivoval Sýkora krásný výhled ze 24. patra na večerní město. "Je tu fakt krásně. Až na tu zimu," poznamenal.

Eliáše zajímalo, jak se vlastně jmenuje kopec a park, který vévodí Montrealu. Poučil se, že vrch s rozsvíceným křížem je vlastně prastará sopka a že jej zakladatelé města pojmenovali Mont-Royal. Odtud tedy i název Montreal. "Aho, takže je to vlastně Královská hora, ne?" rozluštil Eliáš bleskově kvíz z francouzštiny. "Myslím, že by se nám tady líbilo," prohodil nakonec. Jak jinak, než v množném čísle.

Po zápase, který Devils prohráli 1:3, už jim tak veselo nebylo. "Je to teprve začátek, určitě se musíme hodně zlepšit," řekl Eliáš. "Myslím, že je dost znát odchod Mogilného. Je to vynikající hráč, který dokázal mužstvo podržet," dodal ještě Sýkora.

Vedení Devils šlo v létě opačným směrem než jiné týmy. Generální manažer nenakupoval drahé posily, takže mužstvo hraje prakticky ve stejném složení jako v minulé sezoně. "Asi si řekli, že když jsme hráli dobře, nemá cenu týmem moc hýbat," soudí Eliáš.

Jeho spoluhráč z útoku je zase toho názoru, že v úvodu sezony doplatili na špatný los. "Teď třeba hrajeme jenom tři zápasy za jedenáct dnů, v lednu to zase bude deset utkání ve dvaceti dnech," postěžoval si Sýkora ještě před odletem z Montrealu.

V dalších zápasech už šly výkony Devils nahoru a čeští útočníci se příliš nemusejí bát o své místo v sestavě. Eliáš je šestý v kanadském bodování, Sýkora má jen o pět bodů méně.

Prohlédněte si exkluzivní fotogalerii k tomuto článku!

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze