Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jednání o Jágrovi jsou na mrtvém bodě

6 2003
Prostějov - Jednání o přestupu jsou na mrtvém bodě, usoudil nejlépe placený hokejista světa Jaromír Jágr. Jeho stávající klub z Washingtonu se dostal do finančních problémů, a proto se snaží hlavní hvězdy týmu zbavit, nejvážnější zájemce New York Rangers však vyčkává. "Podle mých informací čeká vedení Rangers na další, lepší nabídku Washingtonu. Oni nemají kam spěchat," uvedl olympijský vítěz z Nagana na tiskové konferenci v Prostějově, kde spolu s dalšími hokejisty v sobotu odehrál tenisový turnaj.Dále čtěte: Jágr na tenise neobhájil, byl až čtvrtý, Jágr team opět plánuje cestu do Ruska

"Lidé, co nečtou stále noviny, mi již k přestupu do Rangers gratulují. Osobně si však myslím, že to není tak žhavé, protože jednání jsou na mrtvém bodě."

Majitel washingtonského klubu Ted Leonsis se dostal do problémů. Ani s Jágrovou pomocí se totiž mužstvu nepodařilo výrazně se prosadit ve Stanleyově poháru a hlavně vyprodat domácí halu. To se potvrdilo v rozhodujícím zápase letošního play off proti Tampě, kdy v aréně byla řada neobsazených sedaček.

Odchovanec kladenského hokeje se však podle svých slov připravuje na sezonu, jako by se nic nestalo. "Chci být dobře připraven, ať nastoupím kdekoliv," zdůraznil několikanásobný vítěz kanadského bodování zámořské NHL. Původně sice myslel, že vše bude rozhodnuto do 30. června, což se ale nestalo. "Rangers nemají kam spěchat. Klidně se ale může stát, že se vše rozhodne například za půl hodiny," poukázal Jágr na specifiku hokejového trhu. Stejným způsobem se stěhoval před dvěma lety z Pittsburghu do Washingtonu.

Vliv na vlekoucí se jednání má podle všeho i nejistota související s příštím rokem, kdy skončí smlouva mezi hráčskou asociací NHLPA a kluby. Reálně se tak mluví o stávce hokejistů a proluce soutěže. "Na výkonech hráčů by se to ale nemělo projevit. Jsou profesionálové a berou to jinak. Všichni vědí, že každého mohou kdykoliv vyměnit do jiného klubu," řekl český útočník, který má ve své sbírce dva prsteny za vítězství ve Stanleyově poháru.

Jágr je podle svých slov připraven i na možnost, že nadcházející sezonu začne opět v dresu Washingtonu. "Nebyl bych první, komu by se něco podobného stalo," je si vědom. Navíc by mu prý stávající dění mohlo pomoci ke zlepšeným výkonům. Po dvou ne zcela vydařených sezonách od něj totiž vedení klubu ani fanoušci nebudou čekat tolik, jako po jeho příchodu.

Změnit by se měla i psychická pohoda hráče. "Když jsem tam přišel, tak jsme pořád přemýšlel, jestli jsem udělal maximum, když se nám nedařilo. Myslel jsem na to, jestli nebude majitel naštvaný. Tohle teď ze mě trochu spadne," předpokládá Jágr.

Jedinou jistotou je, že se nevrátí do Pittsburghu, kde zažil po boku Maria Lemieuxe nejlepší léta. "Pokud bych tam hrál s mým platem, tak by mohli angažovat jen mě a Martina Straku. Na ostatní by jim nezbylo, takže bychom museli vzít zbytek hráčů odsud z Prostějova. Bylo by to dobré jen v tom, že v dubnu už by člověk mohl přemýšlet nad dovolenou nebo mistrovstvím světa," pousmál se Jágr.

Penguins mají limitovaný rozpočet na platy hráčů 17 milionů dolarů. Samotná česká hvězda má přitom v následujících pěti letech garantováno jedenáct milionů ročně.

Na tenisovém turnaji hokejistů v Prostějově skončil Jágr společně s Kraftem na 4. místě

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze