Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jednání v NHL: další velké nic

24 2004
New York - Skeptici upozorňovali, že poslední schůzka zástupců NHL a hráčské asociace ani tentokrát nepřinese nic nového. Malý plamínek naděje však přece kdesi plápolal. Zhasl však okamžitě potom, co aktéři jednání předstoupil před novináře. 50 dní před vypršením stávající smlouvy je NHL stejně blízko k výluce jako předtím.


Čtyrhodinové jednání za zavřenými dveřmi přineslo "otevřený dialog" a snad i vyhlídky na další podobné sezení.

Je to dost na uklidnění fanouška?

"Doufáme, že když obě strany budou nadále pilně pracovat, dojdeme k dobrým výsledkům," řekl šéf NHL pro právní záležitosti Bill Daly.

NHL předložila šest různých návrhů, jak odvrátit očekávanou výluku. V pěti z nich se opírala o systém tzv. platových stropů.  Ten je podle NHL hlavním východiskem ze současné krize, zatímco pro hráčskou asociaci (NHLPA) ústředním nepřítelem.

"Potřebujeme partnera, který nabízí více možností," řekl viceprezident NHLPA Ted Saskin. "Opírají se pouze o jednu vizi. To nám neumožňuje se pohnout dál v jednáních."

NHL mezitím také oznámila, že zredukuje počet svých zaměstnanců na zhruba polovinu. Tím se zajišťuje před možností, že k výluce dojde.

 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze