Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jelínek: Kluci ze sebe dostali maximum

Sparta - Davos: Podlešák atakuje Marhu - Sparťan Martin Podlešák (vlevo) a takuje českého útočníka ve službách Davosu Josefa Marhu. | foto: Reuters

11 2008
Petrohrad - Pochopitelná euforie zavládla v táboře hokejistů Sparty po vítězství nad Davosem, které je poslalo do finále petrohradského turnaje Super Six. "Samozřejmě jsme spokojeni. Hráčům jsme už před prvním zápase říkali, že se jim už nikdy nemusí podařit dostat se do takové soutěže," říkal asistent trenéra Marian Jelínek.

"Je to hezké, že jsme ve finále, kde ještě žádný český tým nebyl. Navíc je to závěrečný ročník této soutěže, takže je to něčím ještě ozdobené," připomněl, že Super Six nahradí příští rok Liga mistrů.

Specifičností zápasu byla podle něj skutečnost, že Davos v případě dnešní výhry mohl prohrát v sobotu s Oulu, a přesto postoupit do finále díky vzájemné bilanci všech tří týmů.

"Proto to zkusil a hrál jako o všechno. Navíc věděli, že jsme hráli včera a nejsme kompletní, takže začali tlakem. Vyšlo jim to, vedli, ale o to cennější je, že mužstvo zápas zvládlo a ustáli jsme i závěrečný tlak," pochválil hráče Jelínek.

Rozhodující fází zápasu byla druhá třetina, ve které Sparta dominovala a otočila třemi góly vývoj. "Za stavu 1:2 jsme si říkali, že je to vzácná chvíle a že to nesmíme vzdát. Bylo vidět, že kluci ze sebe dostali maximum a že když jsme se začali hýbat a šli jsme do toho, tak soupeř měl problémy s pohybem. Přece jen je to staré mužstvo a myslím si, že jsme měli kondičně navrch," soudil asistent Františka Výborného.

Na konci druhé části ale Davos po chybě Sparty snížil na rozdíl jediného gólu. "Tím jsme dali soupeři čuchnout. Myslím si, že se to ale celkově muselo divákům líbit. Trenér Davosu nám po zápase říkal, že je spokojen se svým týmem a že dnes na nás prostě neměli," řekl Jelínek, podle něhož Sparta švýcarský tým předčila vůlí a odhodláním vyhrát.

Navíc skvěle hraje první formace, která se zatím postarala o osm z jedenácti branek týmu. "Dávat góly je její úkol a ona ho teď plní na 110 procent. Proměňuje přesilovky a neinkasuje. Zbývající dělníci jsou tam od toho, aby udrželi hru, a navíc i oni se prosazují. Myslím si, že to je kompaktní výkon brankářem počínaje a konče posledním hráčem v poli," dodal Jelínek.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze