Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ještě že Jágr Team vyhrál, smáli se fotbalisté

7 2001
Hluboká - Na Hluboké mají o fotbal zájem. Ale málokdy se stane, aby tam na zápas přišlo přes dva tisíce lidí. Teď se to povedlo. Nepřilákali je však fotbalisté, po hřišti pobíhali hokejisté. Místní HC Hluboká Knights se utkal s Jágr Teamem. Lidi zajímalo, co umí s míčem elitní čeští hokejisté, kteří se na Hluboké připravovali s Jágr Teamem. Domácí prohráli s borci z NHL, kterým pomáhal herec Dejdar, 1:4. Utkání bylo jedním z posledních bodů soustředění. "Možná je to dobře," komentoval porážku jeden z činovníků hlubockých hokejistů Aleš Chrt.

"Kdyby nevyhráli, třeba by příště nenastoupili," řekl s úsměvem o hokejistech Jágr Teamu.

Domácí se na utkání připravovali. Pravidelně chodí na fotbal do tělocvičny, navíc se sháněli po zajímavých posilách. Vybrali si tři fotbalisty Karla Poborského, Jiřího Povišera a Karla Váchu, občany Hluboké. Poborský se však omluvil kvůli pochroumanému prstu na noze, nejisté bylo, jestli také nastoupí Povišer. Ale Karel Vácha podobné akce nevynechá a ještě je členem HC Hluboká Knights, když má čas, hokej si zahraje.

"Jakmile se ale z Jágr Teamu dozvěděli, že by tihle hráči mohli nastoupit, moc se jim to nezdálo." Zřejmě se borcům, kteří jsou zvyklí na pořádné zápasy a patří mezi světové hvězdy, moc nechtělo podlehnout hokejistům z regionální soutěže. Ale nakonec nikdo z Jágr Teamu neodmítl a půl hodiny před začátkem utkání se ještě telefonicky omluvil Vácha s Povišerem.

Nestihli střetnutí kvůli přípravě svého fotbalového klubu SK České Budějovice. "Teď si zase užijeme," řekl po prohraném zápase Chrt. Vysvětlil, že s hlubockými hokejisty dost drží Václav Prospal a Martin Straka. Prospal, který pochází z Českých Budějovic, se na Hlubokou oženil a Straka na jihu Čech podniká. "Oba nás budou popichovat, to si něco vyslechneme," dodal s úsměvem Chrt.

Zrovna Strakovi míč vůbec nepřekážel. Dal dva góly, předvedl se jako hodně šikovný fotbalista. Stejně se dařilo i Vlasákovi a Ručinskému, také většina ostatních hokejistů se uměla k fotbalu postavit.

"Martin Straka mi poslal několik výborných gólových přihrávek, ale já nic nedal, asi už ze mě musel být nešťastný," litoval trochu Mrázek. Moc ho to ale mrzet nemuselo. Dokázal sladit svou mohutnou postavu k fotbalové obratnosti a šikovnosti. Chrta i jeho spoluhráče zase tolik nemrzelo, že slavným hokejistům podlehli.

Zástupci Jágr Teamu předali o přestávce řediteli Základní školy na Hluboké šek na 30 tisíc korun a těšit se mohli i jiní. "Další peníze, které se získaly za vstupné na utkání využijí místní fotbaloví a hokejoví žáčci, koupí se jim dresy," konstatoval. "A my jsme si fajn zahráli, to nám ta porážka za to snad stojí," žertoval Chrt.

HC Hluboká Kights - Jágr Team 1:5.
Branky:
63. Radek Vácha - 55. a 86. Straka, 54. Hrdina, 70. Vlasák, 89. Dejdar. Diváků: 2100. Poločas: 0:0.
Hluboká: Dudek (Šálek) - Hošek, Rákosník, Chrt, František Bartuška, Stárek, Pavel Bartuška, Irra, Radek Vácha, Piskač, Vítů, střídali Miroslav Dvořák mladší, Kostříž, Mašek.
Jágr Team: Volek - Mrázek, Hrdina, Melichar, Vlasák, Svoboda, Straka, Ručinský, Zeman, Dejdar, Radek Dvořák - Prospal, Kraft, Jágr.

I takhle musí trénovat špičkoví hokejisté. Útočník Jan Hlaváč se právě potí pod činkou posilovně v rámci soustředění Jágr Teamu na Hluboké.

Tenisový trenér Jan Vopička dává rady nejlepšímu hokejovému útočníkovi NHL Jaromíru Jágrovi. Jágr Team absolvoval pravidelné soustředění na Hluboké.

Autoři:


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Najdete na iDNES.czmobilní verze