Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hřebejk v Jihlavě vykrýval tvrdá slova, pak dostal pěstí od diváka

Z gólu se raduje chomutovský Štěpán Hřebejk. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

15 2015
Čtvrté semifinálové utkání první hokejové ligy mezi Jihlavou a Chomutovem bylo nabité emocemi. Na Horáckém zimním stadionu padaly v sobotu večer kromě gólů (zápas skončil vítězstvím Pirátů 4:1) také vysoké tresty. A pěstmi se dokonce šermovalo i mimo led. Jeden z fanoušků Dukly zaútočil na chomutovského útočníka Štěpána Hřebejka.

Nešťastně řešený odchod hostujících hráčů do kabin si v Jihlavě vybral další daň. Soupeři domácí Dukly procházejí přímo kolem diváků a nejsou tudíž před rozvášněným davem nikterak chráněni.

„Je to zimák, který neodpovídá dnešním požadavkům,“ ví hlavní pořadatel utkání Dušan Pařil.

„Hráči jdou dlouhou uličkou, rozhodčí hlavním koridorem, kde se pohybují i fanoušci. Je tam prostě spousta rizikových míst. A pokud se něco semele na více místech najednou, tak by pořadatelů muselo být přes sto, aby všechno uhlídali, což není reálné,“ dodává.

Incident se udál zhruba v polovině zápasu, kdy byl Hřebejk vyloučen na pět minut plus do konce utkání za faul kolenem na domácího Marka Melenovského. „Já ani nevím, jak se to přesně stalo. Chtěl jsem hrát tělo, on mi najednou padl pod nohy a já pak narazil do mantinelu. Faul to byl, ale určitě ne likvidační, ani s úmyslem ho zranit,“ bránil se chomutovský hokejista.

Jenže jihlavský matador po jeho zákroku opustil led v doprovodu spoluhráčů a bylo více než jasné, že do utkání už se nevrátí. Emoce na ledě i v hledišti tak rychle vystoupaly k vrcholu. „Diváci nám házeli na střídačku kelímky a zapalovače. A nikdo nic nedělal. Když jsme si stěžovali rozhodčím, tak řekli, že to dají do zápisu,“ prozradil trenér Pirátů Aleš Totter.

Ještě horší chvíle však čekaly na Hřebejka. Do cesty se mu při odchodu do kabiny nejprve postavil nadmíru rozzlobený bývalý extraligový obránce a dlouholetý hráč Jihlavy Daniel Zápotočný.

„Byl to unfair zákrok, což jsem mu šel taky říct,“ hlásil. „Kdyby to bylo na někoho jiného, tak bych to asi přehlídl, ale Marek je můj kamarád. Takhle se hokej nehraje,“ doplnil Zápotočný.

Zatímco on však používal pouze slovní argumenty, jeden z diváků se rozhodl pomstít zranění Melenovského ručně. Z ničeho nic se k Hřebejkovi přiřítil z boku a zaútočil pěstí.

„Podali jsme stížnost, protože není možné, aby se tohle mohlo někde tolerovat,“ zlobil se Totter. „Fanoušek neunesl tíhu okamžiku a nějak se po mě natáhnul. Ale ani jsem necítil, že by mě trefil, zasáhl jen helmu,“ mávl rukou Hřebejk.

Každopádně nedostatečně zajištěná pořadatelská služba může Duklu přijít pořádně draho. „Podle disciplinárního řádu lze udělit pokutu do výše 200 tisíc korun, nebo uzavřít stadion. K tomu ale dochází jen v případech, kdy je to zvlášť závažné a utkání se kvůli tomu třeba nedohraje,“ uvedl mluvčí Českého svazu ledního hokeje Zdeněk Zikmund.



Najdete na iDNES.cz



mobilní verze