Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Havířovský trenér po vyřazení: Jihlava nás porazila díky zkušenostem

Havířovský Miroslav Škumát (vlevo) v souboji s jihlavským Markem Prokšem. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

1 2014
Na první pohled vypadá výsledek čtvrtfinálové série první hokejové ligy mezi AZ Havířov a jihlavskou Duklou jednoznačně. Havířovský nováček v soutěži v ní prohrál v nejkratším možném termínu 0:4 na zápasy.

"Vypadá to jednoznačně a je to kruté," mrzelo havířovského trenéra Jana Danečka. "Ale všechny ty zápasy byly vyrovnané," připomněl Daneček fakt, že jeho svěřenci prohráli všechny čtvrtfinálové zápasy velmi těsně.

"Bohužel, naše mužstvo na víc nemělo. V sérii rozhodly přesilové hry, a to jednoznačně, protože soupeř dal z nějakých dvanácti či třinácti gólů devět či deset v přesilovkách," řekl Daneček. "Naopak my jsme se s tím potýkali, neuhráli jsme ani dost dlouhou přesilovku v pěti proti třem. Ne že bychom početní výhody hráli špatně, ale Jihlava dlouhodobě hraje v oslabení dobře."

Kouč Daneček uznal, že některé příznivce mohlo vyřazení v nejkratším možném termínu zklamat, svůj tým však hájil. "Když se na to podíváme střízlivýma očima, naše mužstvo hrálo maximum. Hráli jsme s klukama, kteří tu ještě loni hrávali druhou ligu, proti ostříleným borcům, kteří hrají první ligu dlouho. To rozhodlo," vysvětloval havířovský trenér. "Zklamání by to bylo, kdybychom stejně vypadli s Jihlavou třeba za dva nebo tři roky. To už bychom nemohli tvrdit, že nemáme zkušenosti. Je to poučení. Věřím, že příští rok to bude lepší."

A když se Jan Daneček ohlédl za celou sezonou, svůj tým pochválil. "Jako nováčci jsme měli těžký začátek. Pak se to trošičku zvedlo za pomoci vítkovických a třineckých hráčů a ve třetí části základní části jsme posbírali body a odpoutali se od devátého místa," hodnotil kouč Havířova.

"Těžký závěr jsme zvládli. Pak ale přišla smůla, dostali jsme mužstvo, které bylo nad naše síly," podotkl Daneček, který by rád zůstal u týmu i v příští sezoně. "Ale záleží samozřejmě na vedení klubu. Já si říkám, že by byla škoda teď odejít. Jihlavě to příští rok můžeme vrátit."

Najdete na iDNES.czmobilní verze