Jihlava i potřetí uspěla, je krok od postupu

Jihlava - České Budějovice - Brankář Suchan dostává první gól, pak se však stal hrdinou zápasu. Jihlavě vychytal vítězství. | foto: Lumír SchulzMF DNES

21 2004
Jihlava - S hokejovými Budějovicemi to nevypadá dobře. Po dvou nezdarech na domácím ledě prohrály i v Jihlavě, a v barážové sérii jsou krok od sestupu. Domácí se nejprve ve vlastním oslabení ujali vedení, Jihočeši už další přesilovku využili. Hosté pak soupeřův náskok dokázali znovu vyrovnat a po prodloužení přišly na řadu nájezdy. V nich rozhodla střela Aleše Padělka.

Utkání jsme sledovali v on-line reportáži ZDE

Jihlava začala aktivněji a hned v první minutě ji po odvážném průniku po pravé straně mohl poslat do vedení Kolafa. Jeho střela z kruhu však těsně minula pravou tyč Mezinovy branky.

Na úvodní gól tak zaplněné ochozy Horáckého stadionu čekaly do sedmé minuty, kdy se v oslabení ocitl před Mezinem osamocený Čachotský a přesným bekhendem otevřel skóre.

Poslední mužstvo extraligové tabulky zahrozilo až po více než čtrnácti minutách v přesilovce, blízko úspěchu v ní byli Bělohlav a Štrba. Srovnat krok se hostům povedlo v následující početní převaze. Ondřej našel mezi kruhy zcela volného Kristka, který bez problémů trefil poloodkrytou domácí branku.

Do druhé třetiny vstoupili o poznání lépe Jihočeši, dvě vyložené šance však trestuhodně zahodili. Nejprve zakončil Jasečko samostatný únik jen střelou do Suchana a o chvíli později vyškrábl spolehlivý jihlavský gólman i Šimánkův pokus z bezprostřední blízkosti.

Jihlava se oklepala v polovině druhé části, ale Hlouch vypálil v přesilovce těsně vedle. Vedení na stranu domácího týmu přece jen strhl v 38. minutě Padělek, jenž po Rytnauerově přihrávce zamířil bekhendem pod horní tyč.

Třetí třetinu zahájili náporem znovu hosté. I když se proti obětavě hrající Jihlavě dlouho nemohli prosadit, štěstí jim přinesla 53. minuta, kdy po vyhraném buly v útočném pásmu pohotově skóroval Kristek. Vzápětí mohla být radost Českých Budějovic ještě větší, Sailerovo sólo však zlikvidoval vynikajícím zákrokem Suchan.

Přestože se Jihlava v následujících minutách vymanila z hluboké defenzivy, dvacet sekund před vypršením normální hrací doby mohla inkasovat potřetí. Vítězný gól měl na holi Bartoš, jenže po úniku dvojice Jihočechů minul v ideální pozici Kristkovu přihrávku.

Desetiminutové prodloužení na nerozhodném stavu nic nezměnilo, a tak musely vítěze určit až samostatné nájezdy. V nich si počínali lépe jihlavští hráči: zatímco za domácí tým proměnili Hlouch, Bakus a Padělek, za hosty byli úspěšní jen Kristek a Fadrný.

Petr Vlk (Jihlava): "Musím opakovat to, co jsem říkal už po prvním zápase v Českých Budějovicích. Prostě při nás stálo štěstí. Poděkování patří celému mužstvu i fanouškům. Teď si musíme odpočinout a zítra bojovat znovu."
Ladislav Kolda (České Budějovice): "Domácím mohu jen pogratulovat, před skvělým publikem se jim zápas povedl. Pro nás byl závěr samozřejmě smutný, zase jsme selhali střelecky, což je naše největší minus. Jihlava musí ještě jednou vyhrát, a my jí to rozhodně neusnadníme."

Jihlava - České Budějovice 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky:
7. Čachotský (Kaňkovský), 38. Padělek (Rytnauer, Kubeš), rozhodující nájezd Padělek - 18. Kristek (Ondřej), 53. Kristek (Bartoš). Rozhodčí: Rejthar, Svoboda - Dědek, Pospíšil. Vyloučení: 6:5, navíc Fadrný (Č. Budějovice) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 8000. Stav série: 3:0.
Jihlava: Suchan - Kolafa, Kubeš, Punčochář, Malena, Morava, Šmarda, Duben - Padělek, Bakus, Rytnauer - Fink, Mareš, Sklenička - Čachotský, Kaňkovský, Říha - Hlouch, Havel, Lazorišák. Trenéři: Vlk, Fiala.
České Budějovice: Mezin - Jindra, Gýna, Jasečko, Mucha, Jakeš, Kotaška, Čech, Kolda - Rob, Štrba, Bělohlav - Mrázek, Ondřej, Šimánek - Sailer, Kristek, Bartoš - Fadrný, Bacul, Kostourek. Trenéři: Pařízek, Ťoupal, Kolda, Pouzar.