Chomutovští útočníci David Hruška (vlevo) a Radek Duda (vpravo) v obranné činnosti. | foto: Iveta Lhotská, MF DNES

Jihlava je proti Chomutovu zatím bez šancí, ničí ji absence opor

• 0
Severní vítr je krutý... Slova ze známé písně Zdeňka Svěráka z populární české komedie Vrchní, prchni! budou v kabině jihlavských hokejistů po dvou víkendových zápasech v Chomutově zcela jistě tabu.

Oslabená Dukla, které na severu Čech ze zdravotních důvodů chyběl trojlístek klíčových útočníků Bakus, Čachotský, Padělek, totiž v úvodních dvou zápasech semifinálové série na ledě favorita dvakrát podlehla. V neděli dokonce ostudným výsledkem 0:6! Druhý duel rozhodli domácí během pouhých 17 minut, kdy odskočili na 4:0. Postupně se trefili Sikora, Selingr, Duda a Milan Procházka.

Ten pak přidal ještě dva zásahy a dokonal hattrick. Sobotní duel pak domácí dotáhli do výsledku 3:1. "V naší sestavě by se asi těžko hledal hráč, který sehrál vyloženě špatné utkání. Kluci bojovali, bylo tam vidět nasazení.

V prvních dvou třetinách jsme mohli dát více branek a odskočit soupeři, ale hlavní je vítězství," byl na klubovém webu spokojený Milan Kašpárek, chomutovský kouč.

Domácí favorit vedl už 3:0, když se postupně trefili Seman, Hruška a Kraft. Jediný gól hostů dal v 52. minutě Sojčík. "Samozřejmě nemůžu být spokojený. Výkon z naší strany nebyl vyloženě špatný, ale nemůžeme vyhrát, když dáme jen jednu branku," uznal Petr Vlk, kouč Jihlavy.

Šancí ale měl Chomutov víc než na tři góly. "Mohli jsme jim odskočit na větší rozdíl už mnohem dřív. Gólman je ale podržel." Rozhodit domácího brankáře Alexandra Hyláka se snažili nepříjemným osekáváním a ataky hráči Jihlavy. Chomutovští beci si to samozřejmě nenechali líbit a hlavně na konci druhé třetiny z toho bylo několik ostřejších názorových výměn a trestů.

"Gólmana si musíme chránit," rezolutně tvrdil Seman. Navíc k útokům docházelo ve chvíli, kdy Jihlava už prohrávala. "To pak v play-off zkusíte všechno. Takže se nás snažili vyprovokovat, možná i trochu zastrašit."