Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

JIHLAVA - KLADNO 1:0 (0:0, 1:0, 0:0), konec

60:00

Jediný gól. Tak těsný rozdíl rozhodl o vítězství Dukly v úvodním semifinálovém utkání série proti Kladnu. Jihlavský brankář Miroslav Svoboda dnes zamknul svoji branku a když neúnavný dříč Radek Hubáček vstřelil gól, Jihlavě to stačilo k tomu, aby první duel získala pro sebe. Druhé utkání se na Horáckém zimním stadion hraje zítra, od 17.30.

59:40

Pozorně bránící Jihlava nic podoného nechce připustit, přesto to Kladno zkouší.

58:42

Je po přesilovce Dukly. Ale Kladno už nemá moc času se zápasem ještě něco udělat. Dostane se k power play?

58:00

Tenhle údaj se hostům neposlouchal dobře: do konce třetí třetiny zbývají dvě minuty.

57:23

Utkání teď mohl rozhodnout Petr Šidlík, který se v přesilovce a úniku tři na dva dostal ke střele zpoza kruhů: ale Lukáš Cikánek jeho pokus lapil.

56:42
Tresty

Právě jsem se chystal psát, že hru nyní nechají volně plynout i rozhodčí. Ale to už neplatí. Jihlava bude hrát přesilovku: na trestnou zamířil Petr Tenkrát.

55:30

Oba týmy teď tuší, jak důležitou roli by nyní mohl sehrát jediný gól. Kladno by díky němu vyrovnalo, Jihlava by odskočila do komfortnější situace. Dočkáme se ho ještě?

52:00
Důležitý moment

Utkání přihlíží 4026 diváků. Hodně z nich je však i z Kladna, fanoušci Rytířů hostující sektor zaplnili více než slušně - zvlášť, když vezmeme v potaz, že je pondělí.

51:00

Tak přeci jen: nyní byli mnohem aktivnější Rytíři. Jenže jejich útok se odrazil od dnešní jihlavské zdi jménem Miroslav Svoboda.

50:00

Když soupeř nemá puk a klid na rozehrávku, těžko může zaútočit. Jihlavští hokejisté to vědí a proto nyní odvážně forčekují, což slaví úspěch. Kladno neví, co hrát.

48:34

Když to nejde kombinačně, zkusil se jeden z nejlepších kladenských hráčů v dnešním utkání Matěj Pekr prosadit samostanou akcí a střelou k tyčce. Ta však skončila jen u Miroslava Svobody.

47:45

Těžko říct, na co nyní Kladno čeká. Namísto toho, aby se vrhlo do útoku a snažilo se nepříznivý stav zvrátit, se spíš brání. Jihlava je naopak spokojena, že se nehraje před její brankou, ale na druhé straně.

45:00

To se nyní Dukla pokusila navýšit, Rytíře na dlouhou dobu zamkla v jejich pásmu. Ale nevytěžila z toho víc, než náznak šance Filipa Semana, kterého před brankou dobře našel Tomáš Čachotský. Skóre se však neměnilo.

43:48

Vedení kladenského klubu také v letošní sezoně vsadila na zkušenost. Hráčům jako František Ptáček, Petr Tenkrát, Petr Ton či Jiří Burger se určitě kolena jen tak nerozklepou. Uvidíme, jak si s přibývajícím časem poradí s těsným náskokem Dukly.

41:17

Pozornost jihlavského brankáře Miroslava Svobody teď pěknou střelou prověřil Peter Jánský.

40:01

Dočká se napínavá podívaná rozluzlení už po šedesáti minutách? O tom rozhodne následující třetina, která právě začala.

40:00

Třetí třetina - a rozhodně zatím nepišme že poslední - začne přibližně v 19:17.

19:55

Do konce druhé třetiny zbývá necelých pět vteřin a po zakázaném uvolnění se bude vhazovat v kladenském obranném pásmu. Vypadá to, že v druhé části už se nic zásadního nestane.

38:57

Štiplavou ránu do ramene Miroslava Svobody poslal zkušený bek Kladna František Ptáček.

36:27

Říká se o něm, že je bijec, ale on umí hrát také hokej. To teď kanadský útočník v barvách Rytířů Josh Gratton ukázal, když na dvakrát zkoušel protřelit jihlavského gólmana Miroslava Svobodu. A to si fanoušci Dukly jistě hodně oddechli, že Gratton přehlédl u druhé tyčky číhajícího spoluhráče.

36:18

Kdyby dnešní zápas byl počítačovou hrou, řekl bych, že někdo přidal na její obtížnosti. Vypadá to, že hráči bruslí rychleji a jejich akce jsou nebezpečnější. Zajímavě zahrozil třeba jihlavský Tomáš Čachotský.

35:30

Hra se teď přelévá z jedné strany na druhou. Je vidět, že úvodní branka utkání prospěla. A z nudné partie se stává zajímavý hokej.

33:33

A hosté skutečně nechtějí Duklu nechat jednobrankový náskok nijak dlouho. Z další akce nebezpečně zahrozil Matěj Pekr. Jeho střela však skončila na betonu Miroslava Svobody.

32:35
Důležitý moment

Vyrovnáno mohlo být skutečně bleskově, pohotovou střelou se pokusil prosadit kladenský veterán Petr Tenkrát, Miroslav Svoboda však jeho pokus zastavil.

32:01
Góly

Dukla se dostává do vedení! Byl v tom obrovský kus štěstí, ale i to je v play-off potřeba. K forčekujícímu Radkovi Hubáčkovi se před kladenskou brankou odrazil puk a on ho tvrdou střelou poslal za záda Lukáše Cikánka. Gólman Rytířů si sice na puk sáhl, zastavit ho však nedokázal.

30:15

Tohle byla opravdu pěkná akce. Davida Kajínka pasem přes střední pásmo vyslal do šance Filip Seman, tísněný jihlavský bek však neměl dost času, aby zakončil přesně. Gólman Lukáš Cikánek jeho pokus bekendem zlikvidoval.

29:50

Znovu se bude hrát na ledě za nerovnovážného stavu. Na trestnou lavici zamíři jihlavský útočník Michal Důras.

28:01

Kladno si nyní může trochu oddechnout. Hrát bude znovu v pěti. A namísto bránění se bude moct zkusit prosadit také v útoku.

26:06

Na tohoto muže by si mělo dát Kladno velký pozor! Ke střele se dostal nejlepší střelec mezi obránci v letošní sezoně WSM Ligy Jiří Říha, pálil však jen vedle levé tyčky.

26:01
Tresty

Dvakrát upadl jihlavský útočník Tomáš Čachotský na led. Poprvé zákrok Petra Ulrycha sudí neřešili, podruhé už ho však vykázali na trestnou lavici.

24:16
Důležitý moment

Nyní zahrozila naopak Jihlava. V pádu zkoušel zakončit Vlastimil Bilčík, ale jeho střela mířila těsně nad.

23:30
Důležitý moment

Do parádní šance se nyní dostal Petr Hořava, ale doslova ji prováhal. Místo toho, aby z prostoru mezi kruhy vystřelil, pokračoval v jízdě pukem a následně byl sražen. Namísto odpískaného faulu se dočkal posouzení akce jako postavení útočícího hráče v brankovišti.

22:52
Tresty

Ta ji však nevydržela příliš dlouho. Jeden ze dvou hlavních sudích totiž znovu pískl do píšťalky, aby na trestnou lavici poslal Adama Zemana.

22:32
Tresty

Na trestnou lavici zamířil Petr Ton. Jihlava tak bude hrát další přesilovku.

22:06

Zápas pokračuje ve stylu, který jsme sledovali v první třetině. Je často kouskován kvůli nepřesnostem a následným zakázaným uvolněním.

21:13

Domácí fanoušci se nyní zlobí na čárového sudího, protože odpískal ofsajd. Nutno říct, že z mé pozice to vypadalo, že David Kajínek zastavil puk ještě před tím, než se vrátil do středního pásma.

20:56

Nevyužije. Oba týmy už hrají v plném počtu.

20:01

Druhou třetinu zahájí Dukla 56 vteřin dlouhou přesilovkou, kterou ji dal k dispozici svým vyloučením na konci první části Matěj Pekr. Využije Jihlava tuto výhodu?

20:00

Blíží se začátek druhé třetiny. Hráči Kladna už kouží na ledové ploše.

20:00

Skončila první třetina. Druhá začne přibližně v 18:20.

18:57
Tresty

Menším trestem za vražení na hrazení Tomáše Čachotského, které nesledovalo po zranění Davida Kajínka, je potrestán Matěj Pekr.

18:57

Kajínek opouští led až díky doprovodu dvou spoluhráčů. A vzápětí míří do kabiny.

18:57

V kladenském pásmu zůstává ležet jihlavský obránce David Kajínek. A na ledě vzápětí vzplaly emoce.

18:02

Jihlava znovu velmi aktivně napadá rozehrávku soupeře ještě u jeho branky.

16:45

Rozehrávku Kladna nyní notně zkomplikoval jihlavský Tomáš Čachotský, Petr Ulrych měl před brankou Lukáše Cikánka hodně starostí, aby o puk nepřišel.

13:31

Teď se fanoušci domácí hodně zlobí. Ve slibné situaci se ocitl Lukáš Anděl, kterého však zezadu pokryl Jurij Repe. Faul se však nepískal.

12:34
Důležitý moment

To se Jihlavě nepovedlo, naopak sama mohla inkasovat. Do úniku se dostal kladenský Petr Ton, ale Miroslav Svoboda udržel čisté konto. Nutno dodat, že se štěstím - Tonova střela trefila tyč. 

11:49

Jihlava hraje v plném počtu. A bude mít více jak třicet vteřin k tomu, aby využila zkrácenou přesilovku.

11:25

Hra ve čtyřech proti čtyřem tempu hry evidentně prospěla. Přesto jsou oba týmy spíše opatrné. Vzrušení přinesl jen pokus Vlastimila Bilčíka od modré. Jeho rána však mířila vedle branky.

10:29
Tresty

A další vyloučení, tentokrát na straně Kladna. Na ledě se ocitl právě Jiří Říha, kterého fauloval Petr Tenkrát.

9:49
Tresty

Další přesilovka Kladna. Na trestnou lavici zamířil Adam Zeman, který se zde prakticky pouze vystřídá s Jiřím Říhou.

9:41

Po jednom z útoků, které Kladno zakládalo až u vlastní branky, se ke střele z pozice pro vhazovaní dostal Jan Kloz, ale Miroslav Svoboda si s jeho pokusem poradil.

8:27

Kladno zatím zkouší variantu s nahrávajícím Jiřím Burgrem a od modré střílejícím Jiřím Drtinou. Ale ani v jednom ze dvou dosavadních pokusů to větší efekt nemělo.

7:50
Tresty

A výhodu přesilové hry si poprvé vyzkouší také Rytíři. Na trestnou lavici zamířil Jiří Říha.

7:30

Kladno první přesilovku Dukly bez větších problémů přežilo.

06:21

Až teď se dostali domácí k první vážnější střele. Po přihrávce Tomáše Čachotského se z prostoru pro vhazování pokusil prosadit Adam Zeman.

05:30

Dukla si zatím s přesilovkou neví příliš rady. Nedokázala puk na delší dobu udržet v pásmu Kladna.

04:25
Tresty

Máme tu první vyloučení. Na trestnou lavici za podražení zamířil kladenský Patrik Machač.

02:36

Domácí fanoušky nyní potěšil David Kajínek, který ve vlastním obranném pásmu čistým zákrokem poslal k zemi Jana Kloze.

01:40

Na začátku je vidět na obou stranách řada nepřesností. První zákroky si připsali jak Miroslav Svoboda, tak Lukáš Cikánek.

00:01

A je to tu. Utkání začalo. Puk jako první získala Dukla a zahajuje první útočnou akci.

00:00

Vítejte na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě, kde se v dnešním úvodním zápase semifinále WSM Ligy střetne domácí Dukla s kladenskými Rytíři. Utkání začne v 17.30.

00:00

Oba týmy se v základní části první ligy střetly čtyřikrát. Lepší vzájemnou bilanci má Kladno, které vyhrálo oba domácí zápasy (2:1 a 5:2) a jednou zvítězilo také na Vysočině (3:1). Naopak Dukla dokázala bodovat pouze jednou (4:3).

00:00

Do semifinále, ve kterém čtyři prvoligové týmy - České Budějovice, Jihlava, Kladno a Slavia Praha - bojují o dvě místa v extraligové baráži, si Dukla zajistila postup čtvrtfinálovým vítězstvím nad Frýdkem-Místkem 4:1 na zápasy (4:3 pp, 2:0, 6:1, 2:3, 8:2). Rytíři zatím ve vyřazovací části drží stoprocentní bilanci, když Ústí nad Labem přejeli 4:0 na zápasy (3:1, 6:2, 4:1, 5:2).

00:00

Do začátku utkání zbývá 15 minut. Oba týmy už abslovovaly rozbruslení a hráči nyní zmizeli v kabinách.

00:00

My chvilku volna využijeme k tomu, abychom se podívali, v jakých sestavách oba týmy nastoupí. Nejprve, jak velí slušnost, dáme prostor hostům.

00:00

Kladno: Cikánek (Hanuljak) - Drtina, Hořava, Repe, Růžička, Ulrych, Ptáček, Kehar - Kloz, Burger, Tůma - Strnad, Přikryl, Jánský - Tenkrát, Machač, Ton - Pekr, Kubík, Gratton. Trenéři: Patera - F. Kaberle

00:00

A v jaké sestavě nastoupí domácí?

00:00

Jihlava: Svoboda (Škarek) - Kajínek, Říha, Dundáček, Bilčík, Půža, Kaláb, Šidlík - Diviš, Skořepa, Jiránek - Jergl, Hubáček, Důras - A. Zeman, Seman, Čachotský - Danišovský, Anděl, Březina. Trenéři: Vlk - F. Zeman.Najdete na iDNES.cz