Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jihlava láká zahraničního investora

18 2004
Jihlava - Se silným zahraničním investorem v zádech zřejmě zaútočí hokejisté Dukly Jihlava na extraligové brány. Zástupci všech politických klubů jihlavského zastupitelstva se totiž dohodli, že podpoří vstup strategického partnera do klubu. Je jím pražská společnost CSG, zastupující nizozemsko-německou stavební firmu Kondor Wessels.

Ta se muže pochlubit ročním obratem čtyři miliardy eur.

Připravovaná smlouva by měla zaručit, že hokejový klub bude i nadále pod stejným názvem hrát v Jihlavě. Celou transakci by měli zastupitelé schválit na mimořádném zasedání 9. března a do konce března by měla být smlouva podepsána.

Novou sezonu by Dukla měla zahájit už s novým vlastníkem a zcela jiným finančním zázemím, řekl primátor Jihlavy Vratislav Výborný.

Podle něj je partner připraven do klubu ročně investovat desítky milionů korun. Cílem je co nejrychlejší návrat mužstva do extraligy i postupy všech mládežnických celků. Dvanáctinásobný mistr republiky Dukla Jihlava sestoupil z nejvyšší soutěže v roce 1999. 

Město Jihlava je stoprocentním vlastníkem hokejového klubu právě od roku 1999, kdy majetek bezúplatně převzalo od armády. Do konce roku 2003 dotovalo město provoz klubu celkově téměř 50 miliony korun. Pro letošek je v rozpočtu pro Duklu schváleno 12 milionů korun.

Město si v Dukle ponechá určitý menšinový podíl, který se podle Výborného může pohybovat v rozpětí od jedné třetiny do jedné pětiny.

Nový partner nechce být stoprocentním vlastníkem, považuje spoluúčast města za potřebnou, uvedl Výborný.  Investice nového většinového vlastníka budou záležet na velikosti příspěvku města a budou odpovídat majetkovému podílu.

Smlouva bude zatím uzavřena na dva roky. Podle Výborného bude obsahovat mechanismy určující, jak pokračovat dál po jejich uplynutí.

Zástupci politických klubů také projednali nabídku Sportovního klubu Jihlava na odkoupení zimního stadionu. Podle Výborného se dohodli, že prioritou města bude v dlouhodobějším horizontu stavba nového multifunkčího sportovního a kulturního zařízení poblíž koupaliště Vodní ráj a obchodní zóny v ulici Romana Havelky.

"S SK budeme dále jednat, ale musí to být nabídka, která bude ve světle nové investice pro město zajímavá," uvedl Výborný.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze