Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jihlava nesouhlasila, asi bude kontumace

23 2001
J i h l a v a - Bez dohody skončilo jednání mezi Třebíčí a Jihlavou o možném odložení odpolední odvety čtvrtfinále play off první ligy. Vedení Třebíče odmítlo nastoupit kvůli kritickému zdravotnímu stavu svého útočníka Tomáše Zelenky, kterého ve čtvrtek fauloval jihlavský bek Marian Morava. "Naše mužstvo normálně v půl šesté nastoupí, vše je zde k zápasu připraveno," řekl jihlavský prezident Pavel Kolařík hodinu před utkáním. Třebíč trvá na svém stanovisku, zápas tedy skončí kontumačně ve prospěch Jihlavy. Ta před třetím nedělním duelem v sérii povede 2:0.Zelenkův stav je kritický, podívejte se na záznam faulu

"Šéf první ligy pan Šampalík nám oznámil, že máme normálně všechno nachystat k utkání. A pokud soupeř nedorazí, zápas se kontumuje," upřesnil Polívka. "No a Třebíč nám volala, že nepřijede."

Do jihlavské haly, kde se ve čtvrtek při prvním klání sešlo přes pět tisíc lidí, dorazilo pouze sto fanoušků. "To jsou ti skalní, kteří chtějí pozdravit naše hráče," vysvětlil prezident Dukly. Podle něj budou platit dnešní vstupenky na nejbližší další domácí zápas Jihlavy.

Také hráči Jihlavy jsou z celého incidentu otřesení, odpoledne absolvovali s vedením setkání. "Rozhodně z toho nemají dobrý pocit. Ale možná by bylo lepší, kdyby se hrálo hned dneska. V neděli to možná z psychického hlediska bude ještě horší," míní Augustin Žák, sportovní ředitel týmu. "I Marian Morava je ze všeho zdrcený. Samozřejmě ho to mrzí. Faul to sice byl, ale rozhodně ne žádný likvidační. To vlastně konstatoval i hokejový svaz."

Třetí zápas čtvrtfinálové série se hraje v neděli, další případně v pondělí a ve středu.

Zde se podívejte na další informace

 

Třebíčský útočník Tomáš Zelenka leží u mantinelu poté, co jej fauloval jihlavský Marian Morava.

Jihlavský obránce Marian Morava fauluje Tomáše Zelenku z Třebíče

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze