Jihlava poprvé prohrála, ale sporným gólem

6 2003
Jihlava - Šest kol trvala neporazitelnost jihlavských hokejistů, ukončil ji sporný gól OPavy v prodloužení. Běží čtvrtá minuta prodloužení. Dukla dostává za stavu 2:2 výhodu přesilové hry. Do opavské branky se navíc musí postavit náhradník junior Konečný. V ten moment by si na Slezan vsadil málokdo.

Jenže domácí Petr Kaňkovský chybuje v útočném pásmu a hosté jdou do brejku. Ten brankář Suchan sice chytá a zakrývá puk, ale Opavané nepřestávají dorážet, dokud nedostrkají puk do branky.

Rozhodčí Ondřej, který zápas rozbil svým nepřesným výkonem, ke zděšení všech jihlavských hokejistů branku uznává.

"Když vezmu utkání jako celek, je pro nás bod zlatý," odmítl výmluvy na rozhodčího trenér Dukly Petr Vlk.

Jeho svěřenci totiž vstoupili do zápasu hodně vlažně a už po třiceti vteřinách prohrávali. "Nastoupili jsme nesoustředění," zlobil se Vlk.

Ještě stále v první minutě mohl vrátit Jihlavu do utkání Oldřich Bakus, ale trestné střílení po faulu na Altrichtera neproměnil.

Potom ale začal na ledě úřadovat hlavní sudí, který svými výroky dokázal rozzářit celou světelnou tabuli. "Ten člověk se nejvíce zasloužil o to, že to nebyl pěkný hokej," uvedl kouč Slezanu Milan Chalupa.

V nastalém zmatku na ledě se nejdříve střelecky prosadil domácí Hlouch, po něm opavský Prokop a těsně před koncem základní hrací doby vyrovnal Kaňkovský.

Jenomže v prodloužení jihlavský brankář Jaroslav Suchan inkasoval. Ale gól, který v prodloužení rozhodl o výhře Slezanu totiž podle něj neměl platit. „Před brankou byla trma vrma. Puk stál před čárou. Rozhodčí zapískal a teprve potom dorazil jejich hráč puk do brány,“ líčí svoji verzi Suchan.

Jenže hlavní sudí Ondřej byl jiného názoru a gól uznal. V ten moment se na něj sesypala téměř kompletní lavička domácích a snažila se jeho verdikt změnit. „Vůbec se s náma nebavil,“ prohodil kapitán Jihlavy Oldřich Bakus.

Důrazně se k hlavnímu arbitrovi cpal i brankář Suchan, který přitom vrazil do jednoho z čárových. „Nebylo to úmyslné, omluvil jsem se mu.“

V nastalém zmatku udělali diváci z kluziště smetiště, na hlavy rozhodčích létaly nejtvrdší vulgarismy. Primitivní poznámku na adresu sudího si neodpustil ani hlasatel na stadionu.