Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jihlavský Ficenc zaskakoval v útoku

12 2001
R o s i c e - Jen sedm útočníků měli k dispozici jihlavští trenéři před sobotním zápasem první hokejové ligy v Rosicích. Chřipková vlna přešla koncem týdne i kádrem Dukly a udělala v něm několik děr. Obránce Tomáš Ficenc se tak musel rychle rozpomenout na svá žákovská a dorostenecká léta a zaujmout místo forvarda ve třetí řadě. "Ráno na rozbruslení jsem se dozvěděl, že budu hrát v Rosicích v útoku. Trenér se mě zeptal, jestli s tím souhlasím, a já samozřejmě kývnul. Máme teď několik nemocných hráčů a já zaskočil rád," vykládal třiadvacetiletý Ficenc.

"V útoku jsem hrával jako žák a taky jako mladší dorostenec, takže o tom postu přece jen něco vím," pravil bek. Ficenc sice v Rosicích gól nedal, Dukla jich ale nastřílela plných šest, takže žádné výčitky mít nemusel.

"Přál jsem si dát aspoň jednu branku, škoda, že se to nepovedlo. Hrálo se mi ale dobře, pokud to bude třeba, naskočím jako útočník i ve středu na Ytongu. V obraně jsem si ale přece jen jistější," dodal hokejista.

Po delším čase se v jihlavském dresu trefil kapitán Richard Cachnín: v deváté minutě zahájil kanonádu Dukly. "Konečně jsem se dočkal. Lidi v Jihlavě mi už zazlívali, že nedávám góly, Do šancí jsem se dostával, ale neproměňoval je. Až teď v Rosicích se na mě zase usmálo štěstí," pravil útočník. "Já však tvrdím, že není důležité, kdo dává branky, hlavně, že mužstvo vyhrává. Po příchodu Oldy Bakuse teď máme dvě lajny, které jsou schopné dát víc gólů za zápas, a to je moc dobře."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze