Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jihlavští hokejisté začali desetitýdenní přípravu

Jihlava - Kometa Brno - Momentka z prvoligového zápasu Jihlava - Kometa Brno. | foto: Petr LemberkMF DNES

22 2008
Běhání, protahování a fotbálek. Tak vypadal úvodní trénink jihlavských hokejistů, kteří se včera pustili do přípravy na novou prvoligovou sezonu.

"První týden bude samozřejmě takový startovací. I když už jsem kluky předem varoval, že vzhledem k tomu, jak dlouhé volno teď měli, vletíme na to poměrně zostra," prozradil hlavní kouč A-týmu Dukly Karel Dvořák.

Na první setkání dorazili všichni dopředu nahlášení, k žádné nečekané změně nedošlo. "Věděli jsme, že třeba Přema Duben, Láďa Rytnauer a Tomáš Hradecký budou mít na začátku určité úlevy, protože doléčují zranění kolena. Všichni tři teď hlavně posilují na kole," uvedl trenér.

Jeho novým asistentem by měl být v letošní sezoně bývalý kouč Horácké Slavie Třebíč Roman Mejzlík. "Jenže to by ani nemohl být jihlavský hokej, aby se tady pořád něco neměnilo. Teď jim odmítl nabídku jeden trenér k juniorce a ve hře na to místo je právě Roman. Takže uvidíme, jak nakonec všechno dopadne," krčil rameny Dvořák.

Suchá příprava Dukly potrvá celkem deset týdnů a vesměs by ji měli jihlavští hokejisté absolvovat v domácím prostředí. "Původně jsme si sice mysleli, že bychom vyjeli na nějaké soustředění do Krkonoš, ale asi nakonec zůstaneme v Jihlavě. Všechno se bude odvíjet od financí," oznámil hlavní trenér prvoligového A-mužstva.
 
Kdo všechno trénuje brankář: Milan Řehoř.
obránci: Tomáš Ficenc, Jan Kašpar, Pavel Staněk, Petr Štrach.
útočníci: Oldřich Bakus, Jiří Hanzal, Jan Hrbatý, David Jonáš, Lukáš Krupka, Jiří Man, Vladimír Říha, Pavel Suk, David Dolníček, Adam Zeman, Martin Kuřítko, Libor Bezděk.
po zranění (na kole): obránce Přemysl Duben, útočníci Tomáš Hradecký a Ladislav Rytnauer.
případné posily: Rostislav Malena (o), Jaroslav Mareš (ú).
s Duklou se připravuje: Tomáš Chlubna  

. Dolníček zaznamenal jen hecování, okolí jeho přestup k rivalovi chápe

Loni touto dobou začínal přípravu s mateřskou Horáckou Slavií Třebíč, letos ji ale odstartoval s týmem regionálního rivala. Devětadvacetiletý hokejový útočník David Dolníček má za sebou první trénink s Duklou Jihlava. "Nemám žádný problém s tím, že jsem teď tady," svěřil se nejproduktivnější hráč třebíčského týmu v letošní prvoligové sezoně.

Vy možná ne, ale co vaše okolí? Nevyčítal vám někdo v Třebíči, že jste zamířil právě do Dukly?
Všechno probíhá spíš ve formě zdravého hecování, žádný vyloženě negativní postoj jsem zatím nezaznamenal.
Ono to navíc v Třebíči momentálně nevypadá příliš dobře, takže můj odchod snad každý chápe.

Jak vůbec vnímáte současnou situaci kolem Horácké Slavie? Hovoří se i o variantě odprodeje prvoligové licence...
Já nevím, ono je to v Třebíči v tuhle dobu každý rok podobné, takže se to asi dalo čekat i letos. I když teď už to není moc moje věc.

Prý o vás měla kromě Jihlavy zájem také Mladá Boleslav...
Dá se říct, že jsem tam měl jít už v průběhu téhle sezony, ale pak jsme měli problémy se záchranou, a já musel zůstat v Třebíči. Jednání s Boleslaví se navíc pořád protahovalo a už jsem prostě nemohl čekat.

Nicméně, příští ročník byste už tak jako tak v Horácké Slavii neodehrál. Nebo snad ano?
Věděl jsem, že půjdu pryč.
A bylo mi celkem jedno kam, hlavně jsem potřeboval změnu.

Nakonec jste tedy zvolil Duklu, která působí ve stejném regionu. Dá se očekávat, že s adaptací asi nebudete mít příliš velký problém...
To je pravda, dneska jsem jel na trénink třeba s Rosťou Malenou, ale znám tady samozřejmě i další kluky. Navíc třeba taky maséra.

A co trenér Mejzlík, na toho jste při tom výčtu nějak zapomněl...
A jo, vidíte, tak toho znám samozřejmě taky. (směje se)

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze