Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejovou Jihlavu posílí v příští sezoně zkušený útočník Důras

Michal Důras ještě v dresu Zlína. | foto: ČTK

11 2013
- Dukla hlásí první posilu. K jihlavským hokejistům se v pondělí poprvé připojil Michal Důras. Jedenatřicetiletý forvard se do svého rodného města vrací po třinácti letech. "Je to logická a správná volba," řekl nastávající otec.

Jak jste se vůbec ocitl po třinácti letech zpátky v Jihlavě?
Po sezoně se mi ozval pan Ščerban a předložil mi velmi solidní nabídku. Dostal jsem nějaký čas na rozmyšlenou a probíral jsem se nějakými variantami svého pokračování. Nakonec mi vyplynula nejlépe Dukla a jsem rád, že to došlo do zdárného konce.

Jihlava má hodně mladý kádr. Znáte se v týmu s někým?
Znám se s klukama, kteří jsou mi věkově nejblíž. Koukal jsem se, že jsem tu třetí nejstarší. (smích) Tak nikdo nemládneme, že? S Jirkou Dobrovolným jsme spolu hráli pár let v Plzni i v mládežnických kategoriích, stejně jako s Tomášem Čachotským. S ním jsme dokonce chodili na stejnou střední školu. A taky s Lukášem Sáblíkem jsem se potkával v extraligových dresech.

Říkal jste, že jste nabídek měl několik, ozval se i nějaký klub z nejvyšší soutěže?
Určitý kluby se ozvaly, ale dopadlo to tak, že jsme se buď nedohodli na podmínkách, anebo zvolily jinou variantu. Zvažoval jsem i zahraniční angažmá, ale Jihlava mi nabídla velmi solidní, a hlavně víceletý kontrakt, takže pak už to byla jednoduchá volba.

Co znamená víceletý?
Je to na čtyři roky.

Jaké budete mít číslo?
Nechám si to, co jsem měl i v předchozích klubech, a to 96.

Prošel jste si extraligou, myslel jste už někdy v minulosti, že se do Dukly jednou vrátíte?
Tahle myšlenka mi proběhla hlavou. Říkal jsem si, že se v budoucnu do Jihlavy vrátím, protože já jsem Jihlavák. Navíc čekáme rodinu. Pro mě tohle rozhodnutí byla logická a správná volba.

Čekáte rodinu, bude to tedy další pokračovatel „hokejového klanu“ Důrasů?
Víme, že to bude kluk, ale jestli to bude hokejista, tak to těžko říct.

Vzpomenete si na svůj poslední zápas za Duklu, který byl zároveň jediný v A-týmu?
Myslím si, že to bylo v Rosicích, když ještě hrály první ligu, a bylo to takové paběrkování. Tady doma jsem ani za Duklu nenastoupil, protože jsem pak už odešel. Takže první zápas už mám za sebou.

Když se ohlédnete za svou extraligovou kariérou, které působení vám nejvíce utkvělo v paměti?
Tak určitě to v Plzni, kde jsem strávil sedm let a kde jsem nakoukl do velkého hokeje. Navíc jsem si tam mohl zahrát s celou řadou skvělých hráčů. To se zkrátka nedá vymazat. Rád budu vzpomínat i na zlínskou štaci. Tam jsem strávil tři roky. Dařilo se nejen mně, ale i klubu.Najdete na iDNES.czmobilní verze