Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Strach o Hudlera polevil. Záhadná nemoc ho začala opouštět

ČESKÝ SOUBOJ. Jiří Hudler z Dallasu (vlevo) nechce pustit do útočné akce Lukáše Sedláka z Columbusu. | foto: AP

26 2016
Co je s Jiřím Hudlerem? ptali se fanoušci. Po letním podpisu smlouvy s hokejovým Dallasem zvládl odehrát v novém ročníku NHL pouze čtyři zápasy, zbylých osmnáct strávil většinou v posteli. Nejhorší ze všeho byla ta nejistota. Sám nevěděl, co se přesně v jeho těle děje.

Začalo to hned zkraje sezony: Hudler po úvodních dvou zápasech proti Anaheimu a Coloradu odstoupil s virózou. Jenže když její příznaky nemizely ani po dvou týdnech, začalo být evidentní, že půjde o něco vážnějšího.

„Zřejmě to v něm něco probudilo. A pak si myslel, že je už dobrý, a zkusil nastoupit,“ popisuje hráčův agent Pavel Maršoun.

Jenže omyl. Hudler se sice snažil naplno odjezdit duely proti Minnesotě a Columbusu, ale na ledě se cítil mizerně.

Jeho stav se po fyzické zátěži navíc rapidně zhoršil.

„Po tom druhém zápase nemoc propukla v plné síle a s trochu jinými příznaky.“

Hudler podstoupil řadu vyšetření a nejrůznějších laboratorních testů, přesto nebyli lékaři schopni určit příčinu potíží. Jednu chvíli se spekulovalo o lymské borelióze, kterou na člověka přenáší klíště, jelikož právě tato choroba nemocné traumatizuje a zároveň mate doktory svou odolností a recidivami.

Fotogalerie

Tato verze se však (prozatím) nepotvrdila. Podle dalších odhadů mohl problémy zavinit virus kolující v Hudlerově krvi.

„Vyzkoušelo se opravdu všechno a ve své podstatě se nezjistilo, jaká byla příčina Jirkových potíží. Mluvilo se i tom, že to bylo od krční páteře,“ vypráví Maršoun.

Ani tuto diagnózu se nepodařilo potvrdit. Přesto lékaři naordinovali dvaatřicetiletému forvardovi léky a čekalo se, jestli zaberou.

Hudler mezitím neprožíval příjemné stavy. Mizerně mu bylo po fyzické stránce a po té psychické mu nepřidávala ani bezradnost doktorů. „Nezbývá než čekat,“ odrážel dotazy zámořských novinářů Lindy Ruff, trenér Dallasu.

Ten se v té době musel obejít i bez Aleše Hemského, jenž podstoupil operaci kyčle, a hrozí, že se v této sezoně už nestihne vrátit.

Podobné pochybnosti se honily hlavou i Hudlerovi, který do této chvíle vynechal už osmnáct zápasů, a je jasné, že další v příštích dnech přibudou.

Nejnovější zprávy míní, že by jich nemuselo být zase tolik. Útočníkův stav se začal zlepšovat natolik, že před pár dny zkusil trénovat. A tělo zatím drží. „Jirka určitě pociťuje pokrok, ale pokud nebude stoprocentní, tak do zápasů rozhodně nepůjde,“ přibližuje Maršoun.

Nikdo v klubu nechce riskovat, že to dopadne jako při prvním pokusu o návrat. Každým dalším dnem, po němž se cítí Hudler dobře, však vzrůstá optimismus.

Přesto je před ním ještě dlouhá cesta. Po nemoci, během níž strávil drtivou většinu času v posteli, na tom pochopitelně není dobře po kondiční stránce. Dohnat manko může klidně zabrat měsíc.

„V Dallasu se mu hodně věnují, snad je to na dobré cestě,“ věří hokejistův agent.

Strach polevil.Najdete na iDNES.czmobilní verze