Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hudler si zkusil Bike Valachy. Při sjezdech sesedal, aby se nezranil

Jiří Hudler | foto: Reuters

13 2015
Jako patron dětských soutěží dělal předběžce nejmenším cyklistům. Pak se Jiří Hudler, hokejový útočník Calgary Flames, sám postavil na start závodu horských kol Bike Valachy a po hodině a půl v sedle svého speciálu si oddechl, že 20 kilometrů přečkal ve zdraví.

„Užil jsem si to, jelo se mi výborně, ale sjezdy na trati byly pro mě příliš těžké. Nejsem na tom technicky tak dobře, a kdybych se zranil na kole, tak by mě v Calgary nepochválili,“ vysvětloval Hudler, proč v průběhu závodu přesedlal z delší 45kilometrové distance na kratší a proč před krkolomnými sjezdy raději sesedl z bicyklu. „Už na startu jsem se nestihl ani otočit a bylo přede mnou patnáct lidí. Pak jsem docela hleděl, jak to i amatéři z kopců pouštěli.“

Bike Valachy ovládl Boudný

Pavel Boudný ovládl suverénně závod horských kol Bike Valachy, třetí díl seriálu Valachy Tour dlouhý 45 kilometrů vyhrál před Rauchfussem o více než 3 minuty. „Bylo to náročné na psychiku. Velkou část trasy jsem jel sám, a tak jsem byl nervózní, abych neminul nějakou odbočku,“ přiznal Boudný. Seriál pokračuje 7. srpna triatlonem.

Hudler si v Beskydech vybavil letní dril z extraligového Vsetína, kde začal s velkým hokejem. „Pamatuji si, že jsme jezdili časovky na Cáb. Vždycky se mi dařilo, jednou jsem vyhrál o vteřinu před Dopitou,“ připomenul s úsměvem Hudler ikonou šestinásobných extraligových šampionů z Valašska.

Dovolenou ve Velkých Karlovicích mu loni doporučil jiný bývalý vsetínský hokejista Radim Tesařík. A Hudlerovi se v tamním resortu tak zalíbilo, že z původně plánovaných čtyř dnů se nakonec stalo šest týdnů a letošní stejně dlouhé repete.

„Hlavně jsem chodil na saunové rituály na Horal, klidně třeba i čtyřikrát denně, občas na masáž nebo golf. Nadchla mě zdejší skvělá kuchyně a milí lidé, snad se sem za rok zase vrátím,“ vzkázal Hudler, než v neděli ráno odletěl zpět do zámoří k přípravě na novou sezonu NHL.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze