Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Josef Černý připravuje Kometu

17 2001
Brno, Žďár nad Sázavou - Tréninky prvoligových hokejistů Komety Brno pomáhá vést po zaskakujících trenérech mládežnických týmů bývalý vynikající hokejista Josef Černý. V Kometě, kde odehrál dvacet sezon a zanechal v ní největší část své aktivní kariéry, se později objevil také jako trenér. Naposledy v předminulé sezoně. "Zatím se o nějakém návratu vůbec nedá hovořit. Shodou okolností jsem navštívil sekretariát oddílu a byl jsem požádán, jestli bych do určité doby nevypomohl," uvedl informaci na pravou míru Černý.

"Ale je samozřejmé, že moje srdce pořád patří Kometě," přiznal, proč velkými problémy zmítanému klubu poskytl svoje služby v situaci, kdy stabilního trenéra teprve hledá. Pod Černého vedením zatím mužstvo trénuje dvakrát denně na ledě haly Rondo. Jak dlouho stávající stav vydrží, si ani samotný trenér netroufá odhadovat.

"Je jasné, že bez trenéra tam být kluci nemohou. Kázeň a disciplína je v přípravném období potřeba," prohlásil zkušený trenér. Dnes však má mužstvo naplánován přípravný zápas, doma se chystá přivítat druholigový Žďár nad Sázavou a Černý se bude rozmýšlet, zda se za hráče postaví také na střídačce při utkání.

"Protože jsem s žádostí o pomoc v Kometě nepočítal, mám už jiný program," prozradil kouč. Pokud by však hrozila situace, že by mužstvo Komety bylo zcela bez trenéra, přislíbil, že svoji přítomnost na střídačce ještě zváží.

Složitější rozhodování by pro brněnského trenéra nastalo, kdyby se před něj dostala nabídka pokračovat v Kometě a vkročit s ní také do prvoligové soutěže. "Něco už jsem v Kometě zažil a myslím, že bych se velice pečlivě rozhodoval, zda se do takové role postavit," podotkl Černý.

Na začátku minulé sezony stál Černý na lavičce prvoligového Ytongu Brno, později pracoval s druholigovým mužstvem Žďáru nad Sázavou a na jejím konci od hokeje odpočíval.

Autoři:
Najdete na iDNES.czmobilní verze