Jandač: Po první třetině opadlo tempo a nám už chyběl hlad po gólech

• 8
Kodaň (Od našeho zpravodaje) - Byl to první zápas na šampionátu v Dánsku, kdy se nemusel na střídačce do posledních vteřin nervovat. Hokejová parta trenéra Josefa Jandače totiž v poklidu proti Bělorusku mířila za vítězstvím. „Po první třetině se už utkání spíš jen dohrávalo,“ věděl kouč. Ale co - hlavní jsou tři body, zvlášť když tým den předtím hrál těžký mač s Ruskem.

Trenére, jaké je vaše hodnocení utkání?
Ráz zápasu určila první třetina, kterou jsme vyhráli 3:0. Potom už jsme utkání měli pod kontrolou. Tempo opadlo a situace jsme spíš přehrávali místo toho, abychom chodili víc za góly.

Byl problém, že vypadl zraněný Nestrašil a vy museli hrát jen na 11 útočníků?
Až taková potíž to nebyla. Zranění Andreje bohužel přišlo hned v jeho prvním střídání, ale točit hru na jedenáct útočníků problém nebyl, zvlášť když utkání nemělo takové tempo.

Jaký je jeho zdravotní stav?
Zatím ho neznám.

Jste rád, že konečně přišel zápas bez nervů, byť se poklidný vývoj očekával?
Je pravda, že máme povinné tři body, ale získat je je někdy takové vachrlaté. A někdy to nemusí vyjít. První třetinou jsme se ale uklidnili a pak už to bylo v pohodě. Nikdy ovšem dopředu nevíte, jak se to bude vyvíjet, zvlášť když jsme ve čtvrtek hráli těžké utkání s Rusy.

Odlehčilo se příletem Krejčího a Pastrňáka jiným hráčům? Že není na ně takový tlak, mají přirozenější role?
Kluci z Bostonu jsou tahouni týmu a proti Bělorusům jsem je chtěl trošku šetřit. Chtěl jsem, aby nepřetahovali střídání. Ke konci už jsem je stáhl úplně. Nechtěl jsem totiž, když jsme měli utkání pod kontrolou, riskovat. Můžou ještě mít dozvuk časového posunu, chtěl jsem tedy síly rozložit.

To znovu platilo i pro Gudase?
Taky. Proto jsme chtěli hrát na osm obránců, aby každý z nich strávil na ledě méně minut.

Jak důležitá je nula v obraně?
Vždycky je dobré mít na kontě obdržených gólů nulu. Myslím, že jsme ještě mohli přidat nějaký gól navíc, už jsme ale neměli takový hlad.