Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Straka: Za práci pro tým jsem si novou smlouvu v Budějovicích zasloužil

Josef Straka v dresu Českých Budějovic | foto: Petr Lundák, MF DNES

12 2016
Ještě necelý týden si mohou českobudějovičtí hokejisté užívat volna. Od pondělí jim zase začne letní dril na ledě i v posilovně. Dva týdny dovolené přišly vhod i 38letému kapitánovi a útočníkovi Josefu Strakovi. „Trávím čas s rodinou a aspoň si tak od hokeje trochu odpočinu,“ říká Straka.

Byl pro vás první blok přípravy dlouhý?
Bylo to spíš náročné, i když jsme měli úplně jiný model tréninků než ten, který tu byl zažitý několik let.

Nebylo spíš pro vás lepší si vzít delší volno hned po sezoně a pak celé léto trénovat v kuse?
I po skončení sezony máte trošku víc času na odpočinek. Naopak si myslím, že jet celé léto jen přípravu a pak hned naskočit do sezony by asi nebylo moc ideální. Takhle mi letní příprava sedí líp.

Když jste hrál v Rusku KHL, tak jste byl spíš zvyklý na individuální přípravu, že?
To ano. Do Ruska jsem se vracel vždycky někdy koncem července a musel jsem být připravený. Na samostatné tréninky jsem byl zvyklý, ale klub v Budějovicích požadoval, abych dělal letní přípravu společně s týmem.

Vaše nová smlouva se řešila docela dlouho. Podepsali jste ji až v polovině dubna. Nakonec je v ní i uvedeno, že si budete muset hlídat v důležitých částech soutěže svou fyzičku. Čekal jste, že tam budou takové podmínky?
Nevím, proč se detaily naší dohody psaly také na webové stránky klubu. Ale podobné podmínky jsem ve smlouvách měl už předtím, takže s tím nemám vůbec žádný problém.

Někteří fanoušci na jaře hodně debatovali, jestli byste měl dál pokračovat, nebo ne. Věděl jste o tom?
Ne, já tyhle věci nesleduju. A myslím si, že fanoušci nejsou úplně kompetentní k tomu, aby o takových věcech rozhodovali. Myslím si, že za to, co jsme v minulé sezoně s Tomášem Nouzou pro tým udělali, jsem si novou smlouvu zasloužil.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze