Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Z pěti šancí dají tři góly. Třebíč má zkušené hráče, všiml si Straka

Českobudějovický hokejista Josef Straka (vlevo) a jihlavský Ondřej Malec sledují vhazování. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

12 2015
V prvních dvou zápasech s Třebíčí už dal tři góly. Ale ani dvě úterní trefy kapitána českobudějovických hokejistů Josefa Straky nestačily k tomu, aby jeho tým na domácím ledě vyhrál v semifinále první ligy i podruhé.

Jaké byly klíčové okamžiky zápasu, které rozhodly o vaší prohře?
Dostali jsme o gól víc... Už od začátku jsme hráli špatně, ale nevím proč. První třetinu jsme byli nervózní, nebyl tam vidět pohyb, chyběla nám nahrávka a puky jsme jen odpalovali. Třebíč nás přehrála.

Nebyli jste unavení? Třebíčtí hráči byli u každého puku dřív.
Nemyslím si, že to bylo způsobené únavou. Sil bylo dost, ale báli jsme se hrát a měli jsme to spíš v hlavách. Možná to pramení z naší nezkušenosti. Hlavně mě mrzí, že jsme hned po vyrovnání na 2:2 dostali třetí gól. To nás rozhodilo, myslím si, že kdybychom udrželi pár střídání vyrovnaný stav, tak možná vyhrajeme.

Ztráta koncentrace u třetí trefy hostů?
Asi ne. Například já jsem prohrál buly. Jejich bek ani nevěděl, co s pukem, tak to zkusil nahodit na bránu a šťastně do toho plácli a dali góla. Třebíč měla více štěstí, ale zase musíme uznat, že mu šli více naproti.

Mluvil jste o nezkušenosti, ale ve druhé třetině byli často bezradní i zkušenější z vás, ne?
Ano. Je jasné, že když se nám nedaří a třeba někomu přeskočí jinak puk, než chtěl, tak nervozita padne i na starší hráče. Ale my jsme tu od toho, abychom mladé kluky podrželi, a doufám, že v dalších zápasech to bude z naší strany lepší. Hlavně mám na mysli pohyb, dneska jsme nejezdili, i když sil bylo dost.

V přesilovkách se vám v úterý také moc nedařilo, nechyběla tomu střelba?
Ta nám scházela i ve hře pět na pět. V přesilovkách to bylo více vidět. Oni naše střely dobře blokovali, takže my teď musíme začít cvičit jiné varianty přesilovek. Třebíč nás brání trochu jinak než Benátky, musíme se ještě párkrát kouknout na videa a rozebrat jejich styl, abychom byli dobře připravení na třetí zápas.

Jak zlepšit přesilové hry? Třeba důraznější hrou a cloněním brankáře soupeře?
Myslím si, že před bránou jsme byli. Ale problém je v tom, že k clonícímu hráči ani ta naše střela nedolétne. Oni to opravdu dobře blokují, takže recept je takový, že před bránu musíme dostat puk a pak už to nějak procpat.

Dával jste kontaktní gól na 3:4, věřil jste pak, že byste mohli ještě zápas vyrovnat?
Do poslední chvíle! Měli jsme ke konci přesilovku i šest na čtyři, ale zase nám Třebíč dobře zblokovala střelu. Sehráli jsme to dobře, i když možná nebylo od věci puk ještě chvíli podržet, jenže už vám jde o vteřiny. My jsme si zápas prohráli hlavně v první a ve druhé třetině.

Ve druhém utkání bylo vidět, že se Třebíč poučila z chyb a už tolik nehrála v oslabení. Naopak vy jste moc hru nezměnili, že?
Proč také. Když vyhrajete, tak nic měnit nemusíte. Nastoupili jsme špatně a od toho začátku jsme se už nedokázali odpíchnout. I když ke konci tam z naší strany důraz byl, chodili jsme více do brány, ale už nebylo moc času.

První dva vaše úterní góly byly pěkné, ale spíš takové náhodné. Museli jste hodně improvizovat?
Celé play-off je o improvizaci. Dneska se mužstva navzájem moc dobře znají, jsou přečtená, takže tam musíme vymýšlet góly z toho, jak se hra vyvíjí. Na tom bych neviděl nic špatného.

Naopak při inkasovaných gólech byli obránci málo důrazní.
Ale to není jen o defenzivě. To je malý důraz celé pětky. Špatně jsme je bránili a nechávali jsme až moc hráčů Třebíče volných. To není jako s Benátkami, kde jsme je pětkrát neubránili a oni nám dali jeden gól. Jenže Třebíč tam necháte pětkrát a ona vám dá tři, čtyři góly. Jejich hráči jsou zkušenější.

Na zápasy v Třebíči asi výrazně změníte taktiku, jak na to?
Samozřejmě. Oni budou hrát doma jinak. Tam budeme muset hrát více ze zajištěné obrany. Letos jsme tam vyhráli včetně letního poháru, asi dva nebo tři zápasy tím, že jsme právě dobře bránili. To si myslím, že bude důležité.

Překvapilo vás, že v obou zápasech padlo sedm gólů? To je na semifinále play-off docela hodně.
Ani ne. My i Třebíč jsme ofenzivní mužstva. Mají také dobré přesilovky a dávají spoustu gólů.

Jak hodnotíte vývoj série, ve které oba celky vyhrály jednou.
Nikdo asi nemohl čekat, že vyhrajeme my čtyři nula nebo že naopak Třebíč vyhraje čtyři nula. Už jsem to říkal dříve, že semifinálová série bude dlouhá šest, sedm zápasů. Třebíč má výborné mužstvo, ale to my také. Takže se pokusíme zase vyhrát my jeden zápas u nich.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze