Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Joseph nezatrpkl, je připravený odejít

1 2003
Detroit - Ten den se očekával v Detroitu s velkým napětím. Brankář Curtis Joseph se v úterý vrátil po zranění do přípravy týmu na novou sezonu. Návrat to ale byl přinejmenším rozpačitý. Místo jedničky totiž kanadskému gólmanovi vyfoukl Dominik Hašek, který se do Detroitu vrátil po ročním odpočinku. Zkušený brankář ale nepříjemnou situanci zvládl s noblesou.

Joseph naskočil na led půl hodiny po ostatních hráčích týmu. Začal se protahovat. Kolem projel Brendan Shanahan, usmál se a prohodil pár slov.

Kris Draper poklepal hokejkou o led a s úšklebkem zakřičel: "Jedem CuJo. Pojďme."

Další hráči projížděli kolem a pozdravili kamaráda. "Snažili jsme se, aby se cítil co nejlépe. Není to tu pro něj vůbec lehké," řekl Shanahan. "Hokej je byznys, ale nic to nemění na tom, že CuJo zůstane naším kamarádem."

Joseph, loni jasná brankářská jednička Detroitu, je od návratu Dominika Haška do NHL v týmu přebytečný. Po letní operaci kotníku se vrátil do klubu, kde ho už nechtějí.

Na ledě navíc viděl v druhé brance hráče, který mu sebral práci. Hašek ale po chvíli led opustil a narozdíl od Josepha se s novináři nebavil. "Je to celé nepříjemná situace pro mě, Dominika i management," prohlásil Joseph po tréninku.

S novináři promluvil poprvé od Haškova návratu do Detroitu. Zůstal sám sebou. Zdvořilý a pozitivní. "Nemyslím, že to je důležité," odpověděl na dotaz zámořských novinářů, jaký měl pocit, když se poprvé dozvěděl o Haškově návratu. "Spíš je důležité, že se se můžu připravovat na sezonu, že se stav mého zraněného kotníku zlepšil," řekl.

"Nejsem zahořklý. Hokej je pro mě a pro mou rodinu natolik důležitý, než abych kvůli němu zahořknu, ještě dostanu hodně gólů, než skončím," prohlásil šestatřicetiletý brankář vyrovnaným hlasem.

S Haškem si ještě nepromluvil. Toho, že před rokem přišel jako volný hráč do Detroitu, nelituje. "Člověk udělá nějaká rozhodnutí, pak s nimi žije a musí se z nich poučit. To je teď i můj případ," prohlásil. "Jsem připraven odejít. A těším se do příštího klubu."

V pondělí Joseph diskutoval o plánech Detroitu s manažerem Kenem Hollandem. Tým ho nejspíš nebude chránit při pátečním waiwer draftu, kdy si kluby chrání osmnáct hráčů a zbytek si mohou vybrat ostatní týmy. Není ale pravděpodobné, že by si jej někdo vybral. Přece jenom, jeho osmimilionový kontrakt je hodně vysoký, navíc se Joseph zotavuje se po operaci kotníku. Ale vedení klubu bude nadále usilovat o jeho výměnu.

Hašek zatím pokračuje v Detroitu v nevyrovnaných výkonech. Ve své premiéře pustil tři góly za dvě třetiny v přípravém utkání s New York Rangers. Pak sice vychytal nulu s Bostonem, ale v úterním domácím zápase s Ottawou tři branky z 18 střel a před zaplněnou Joe Louis Arenou prohru 1:3 neodvrátil. Dvakrát jej překonal Slovák Hossa, jednou Radek Bonk. "Musím eliminovat chyby. Fyzicky se sice cítím dobře, ale takové góly, jaké jsem pustil dnes, pouštět nesmím," zlobil se na sebe Hašek.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze