Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Joseph putuje na farmu

21 2003
Detroit - Vedení zámořského hokejového klubu Detroit Red Wings se v otázce, co s dvěma kvalitními gólmany, uchýlilo ke krajnímu řešení a poslalo Curtise Josepha na farmu. Jedničkou tak zůstává Dominik Hašek, týmovou dvojkou je Manny Legace.

Mluvčí klubu John Hahn zdůvodnil oficiálně krok tím, že se Curtis potřebuje dát dohromady po zranění kotníku.

S tím byl v srpnu na operaci, při které mu lékaři vyňali z kloubu zpevňovací šrouby.

"Potřebuje na sobě ještě zapracovat, aby se dostal zpátky do formy," nechal se slyšet Hahn.

Joseph se stal nadbytečným poté, co se Hašek vrátil k hokeji. Klub se brankáře po úspěšné sezoně, v níž Red Wings dopomohl k 34 vítězstvím s průměrem 2,7 gólu na zápas, pokoušel vyměnit, ale neuspěl. Zčásti vinou vysokého příjmu, který v Detroitu Joseph pobírá, ale i kvůli tomu, že ještě úplně nevyléčil zraněný kotník.

Vedení se jej proto rozhodlo poslat na farmu do klubu Grand Rapids Griffins, hrajícího v AHL. Už ve středu by se měl Joseph zapojit do tréninku a o dva dny později nastoupit v zápasu s Utahem.

"Nechali to na mně s tím, že jsou tu tři možnosti. Můžu nastoupit v pátek, o víkendu, nebo až příští týden. V pátek hrají Rapids doma, což mám z domova tak dvě hodiny cesty," líčil Joseph obsah prvního jednání vedeného na farmě.

Kouč Detroitu Dave Lewis se k věci odmítl obšírněji vyjádřit. "Má už leccos za sebou a ví, jak bojovat a vyhrávat," poznamenal jen.

Autor:


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Najdete na iDNES.czmobilní verze