Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Josephovo zranění trápí Detroit

24 2003
Detroit - Hokejovému Detroitu se komplikuje plánovaná rošáda brankářů. Curtis Joseph, který má uvolnit místo vracejícímu se Dominiku Haškovi, podstoupil operaci kotníku a šance, že ho někdo koupí, ještě více klesla. V šetřivé atmosféře, která postihla celou NHL, je tak dvojice drahých gólmanů nechtěnou zátěží.

Pravda ohledně Josephovy operace vyšla najevo v deníku Toronto Sun, který se nerozpakoval a rýpnul si do klubu, že se brankářovo zranění snažil držet v tajnosti.

Kdo by se tomu ostatně divil ?

Držet tuhle informaci pod pokličkou bylo výhodné pro obě strany, protože šance na Josephovu výměnu se nyní ještě více zhoršila. Šestatřicetiletý Kanaďan určitě vynechá přípravný kemp a možná nestihne ani říjnový začátek sezony. Oficiální odhad délky jeho léčení je šest týdnů.

Kolik času bude pak potřebovat na rozchytání, nikdo neví. Historie však přinesla několik důkazů, že zpožděný začátek sezony může mít pro gólmana katastrofální následky. Jednička San Jose Jevgenij Nabokov se loni dlouho nemohla dohodnout na nové smlouvě a také vynechala přípravný kemp. Nerozchytaný gólman kazašského původu naskočil do NHL až téměř po měsíci a zažil mizernou sezonu.

Bez kempu se musel obejít i Byron Dafoe, kterého Atlanta koupila jako volného hráče až v listopadu. Absence intenzivní přípravy a kondice však měla za následek, že si Dafoe brzy vážně natrhl tříslo a odchytal loni všeho všudy 17 zápasů .

Znalost těchto příběhů varuje. Kdo by chtěl investovat tak vysokou sumu do klíčového hráče sestavy, o jehož skutečném zdravotním stavu nikdo nic neví ? Joseph by se musel nejdřív vrátit na led a tam ukázat, že je stoprocentně připraven.

Čas však hraje proti Detroitu. Zhruba v době, kdy se Joseph má znovu obout do výstroje, totiž probíhá tzv. waiver draft, zvláštní loterie, při které si týmy smějí chránit jen 23 hráčů ze sestavy, z toho pouze dva brankáře. Nechránění hokejisté se stávají volným artiklem a může je získat kdokoliv jiný bez náhrady.

Z výměny, ve které si tým z Města motorů sliboval získat kvalitního útočníka, tak může úplně sejít. Red Wings by totiž podle dřívějšího vyjádření manažera Hollanda při waiver draftu ochránili Haška a méně drahého a spolehlivého náhradníka Mannyho Legaceho. Joseph by byl volný a jelikož by ostatní týmy za něj nemuseli dát vůbec nic, byl by pro ně snesitelnější.

“Ideální by bylo, kdyby se něco stalo ještě do začátku kempu,“ přeje si Holland. „Nechtěl jsem se dostat do situace, kdy máme ve svém týmu dva světové brankáře. Vždycky jsem ale říkal, že se s tím nakonec vypořádáme. Teď jen přesně nevím, co ono „nakonec“ znamená.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze