Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jsem pod tlakem. Ale já ho ustojím, tvrdí Bokroš sebevědomě

Českobudějovický kouč Ernest Bokroš si věří. Dokáže se jeho tým zvednout? | foto: Slavomír KubešMF DNES

23 2008
Sám přiznal, že se pod tak velkým tlakem ještě nikdy neocitl. "Ale věřím si, že ho ustojím," hlásí hokejový trenér Ernest Bokroš. Nejhorší má za sebou, České Budějovice dokázaly po sérii porážek zabrat a zvítězit.

"Žádnou radost ale necítím," prohlásil Bokroš překvapivě po výhře nad Slovanem Bratislava.

Jak to?
Spokojený budu, až v pátek porazíme Plzeň. To se konečně pořádně vyspím.

Teď máte se spánkem problémy?
Momentálně ano. Pořád myslím na hokej. Čtyřiadvacet hodin denně.

Kdo vám v těžkých chvílích nejvíc pomáhá?
Manželka. Jsem rád, že je tu se mnou. A také mě rozptyluje pes, se kterým musím chodit na procházky. Člověk přece nemůže sedět jenom u televize.

O vztazích v kabině

"Takový problém nemáme. Kdyby tu byly špatné mezilidské vztahy, nemá význam pokračovat. I vedení si to zjišťovalo. Zkrátka jsme strašně moc pokazili začátek ligy a od toho se všechno odvíjí. A ještě nám přitěžují minulé sezony Budějovic, které byly pořád nahoře. Lidé jsou zvyklí na výhry, ale v každém klubu občas dojde na bolení břicha."

Cítil jste, že proti Slovanu musíte zvítězit?
To bych neřekl. Nebyl to rozhodující zápas, ten přijde v pátek. Tohle utkání bylo důležité pro sebevědomí hráčů. Dívala se na nás celá republika a další blamáž by nás posunula ještě níž.

Po prvním gólu jste hráče děkovně poplácával, byl jste rád, že jste se rychle dostali do vedení?
Samozřejmě, protože vím, že když inkasujeme jako první, jde nálada v mužstvu okamžitě dolů. Možná to vyzní jako alibismus, ale tenhle faktor nám strašně ovlivňuje hru. Jakmile jsme však vedli, začal jsem věřit ve vítězství.

Ovšem za stavu 2:0 jste si nechali dát laciný gól a Slovan mohl vzápětí díky vašemu špatnému střídání vyrovnat. Zatrnulo vám v tu chvíli?
Jistě. Hra měla hodně vad. Když budeme takhle chybovat a dávat jenom jeden gól, nemůžeme vyhrávat.

Dnes se vám to však podařilo. Co bylo rozhodující?
Že jsme za stavu 2:1 dali v oslabení gól. Střídačka se v tu ránu uklidnila, viděl jsem, že si někteří kluci začali věřit. Díky tomu jsme mohli dát do hry mladší chlapce a jeden z nich se dokonce gólově prosadil.

Křištálová lupa

Na ledě byl však nejvíc vidět Radek Duda, souhlasíte?
Myslím, že se na Radka Dudu všichni zaměřujou. Dneska tam byli i jiní hráči, kteří odvedli dobrý výkon.

Kteří?
Nechci jmenovat. Pro mě je důležité, aby měl hráč stabilní formu. Mám radši hokejistu, který vyrobí chybu, ale pak přidá tři věci navíc. Momentálně ale někteří hráči nechtějí nic pokazit a rychle se vracejí na střídačku. To je hodně málo.

Co je potřeba udělat, abyste se dostali z krize?
Vyhrávat, vyhrávat a vyhrávat. Potřebujeme jedno dvě vítězství, aby se kabina uklidnila. Pokud nemají klid ani zkušení hráči, je to těžké.

Budete tedy všechno podřizovat výsledkům?
V první řadě musíme dávat víc gólů, protože máme žalostný průměr. S chlapci se bavím. A když jim říkám, aby se víc tlačili před branku, odpovídají mi: "Trenére, já chci." Jsou zkrátka hranice, kam jako trenér můžete zajít, pak už je to na hráči.

Najdete na iDNES.czmobilní verze