Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jsem rád, že můžu být doma, říká Falta

5 2008
Jihlava - Pavel Falta se vrátil domů. Dvaatřicetiletý hokejový gólman extraligového Liberce od včerejška trénuje s mateřskou Duklou Jihlava. Původně měl být sice jihlavský rodák pouze připraven pro případ, že by se týmu zranil jeden z dvojice Řehoř – Zgraggen, ale nakonec to vypadá, že možná dokonce co nevidět zasáhne do hry.

"Bude se teď připravovat s námi, počítáme s ním na post dvojky. Pouze v případě, že by se v Liberci něco stalo, tak by si ho asi stáhli," prozradil hlavní kouč prvoligové Dukly Karel Dvořák. "Chtěli bychom ho ještě do začátku play-off vyzkoušet alespoň v jednom zápase," dodal.

Jihlava má krátce před startem vyřazovacích bojů tři kvalitní brankáře, což si trenéři nemohou vynachválit.

"Nikdy nevíte, co se může stát, takhle jsme na všechno připraveni," raduje se z příchodu zkušeného gólmana Dvořák Pro Faltu nebude první liga žádnou neznámou, letos odchytal několik zápasů v dresu Vrchlabí.

Jak jste reagoval na informaci, že budete uvolněn na střídavý start do Jihlavy?
Určitě pozitivně. V Liberci se vrátil do sestavy Michal Fikrt a já bych tam tudíž jenom trénoval. Takhle jsem se přesunul do Jihlavy, kde budu taky trénovat a ... Budu trénovat.

Trenér Dvořák hovořil o tom, že by vás chtěl ještě před play off vyzkoušet v zápase...
Tohle já zatím nevím. Dorazil jsem v pondělí na první trénink, jenom jsem se oblíkl a šel hned na led. O tomhle se asi budeme bavit až časem. Zatím to nijak neřeším, já jsem hlavně rád, že můžu být doma s rodinou.

Do Dukly se vracíte po jedenácti letech, jaký je to pocit?
Taky jsem počítal, a je to opravdu skoro jedenáct let. To je hrozně dlouhá doba, ale nestěžuju si. Ráno jsem vstal ze svýho, dojel jsem na zimák a zase pojedu domů. Všude jsem byl v nějakém služebním bytě, tady to je takový fakt doma.

Vybavíte si ještě, proti kterému soupeři jste za Jihlavu chytal naposledy?
To bylo ještě v době, kdy hrála extraligu. Nevím, co to bylo za rok, to už je pravěk. (smích) Na přesné údaje už si skutečně nepamatuju.

A stačil jste už prohodit pár slov s novými kolegy brankáři?
S Milanem Řehořem určitě, s Kasparem to je trošku problém kvůli jazykové bariéře. Ale ani tam problém nebude. Nevím, jestli to můžu o sobě říct, ale myslím, že jsem docela bezkonfliktní člověk.

Pokud by se na postavení týmů ve skupinách už nic neměnilo, zahrála by si Dukla v prvoligovém play-off proti Vrchlabí. Tam jste v letošním ročníku působil...
Jo, koukal jsem na to. Určitě by byl pro mě takový souboj hodně zajímavý.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze