Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jsem znovu hladový a chci hrát hokej

9 2003
Praha - V modrém tričku vlastní firmy a černých džínách se Dominik Hašek procházel po sídle firmy Dominátor, kam sezval novináře. Už ne jako podnikatel, ale znovu jako hokejový brankář. Rád by získal další Stanley Cup. "Fyzicky se cítím výborně. Shodou okolností jsem se vážil mám tolik jako v letech 1997 a 1998, když jsem vyhrával Hartovu trofej," řekl Hašek. "Věřím, že se dokážu připravit tak, aby měl stejnou formu, jako když jsem končil."Dále čtěte: Vracím se do NHL, hlásí světu Dominátor

Vážně se nebojíte, že roční pauza bude moc velká a že se vám návrat nevydaří třeba jako basketbalistovi Jordanovi?
Člověk se vždycky něčeho bojí. Před tréninkem jsem se bál, jestli nejsem horší brankář než den předtím. Dneska se bojím, jestli nebudu horší než dřív. Pochybnosti mě ale ženou dopředu. Trenér Lewis se mě taky ptal. Myslím, že mi v klubu věří, když mě chtějí zpátky.

Klub vás ale může vyměnit.
To se může stát. Ale vůbec si to nepřipouštím. Chci být hráčem Detroitu. Je to v rukách managementu. Teď jsou tam dva brankáři s vysokými platy, já a Joseph. Manažer na tiskové konferenci řekl, že to chce vyřešit před tréninkovým kempem. Nedělalo by dobrotu, kdybychom začali trénovat v jednom týmu.

Takže jistotu, že zůstanete, vám klub nedal?
Ne. Manažer se k tomu vyjádřil na tiskové konferenci vyhýbavě.

Jak se díváte na to, že jste už dvakrát řekl, že končíte s hokejem?
Loni jsem dal prohlášení, že končím s hokejem, to máte pravdu. Ale zároveň jsem řekl: Nikdy neříkej nikdy. Znám se. Po roce jsem znovu hladový a chci hrát hokej.

Ale řekl jste, že nikdy neobléknete brankářskou výstroj.
Za celý rok jsem ji neměl na sobě, aspoň ne kompletní.

Letní přípravu jste nikdy neměl rád. Teď se vám chce znovu dřít?
Budu praktikovat to co v minulosti. Hrál jsem dvakrát třikrát týdně squash. Teď jezdím hodně crosscountry na kole, hraju s kamarády fotbal. Budu trochu posilovat, plavat, jezdit na kole, dělat další sporty. Abych něco dělal čtyřikrát pětkrát týdně. Nepočítám, že bych výstroj oblékl v nejbližší době, až tak týden, maximálně dva před tréninkovým kempem.

Do Ameriky s vámi pojede celá rodina?
To jediné rozhodnutí nám ještě zbývá. Rodina mě ale podporuje.

Byla nespokojenost rodiny v Česku jedním z důvodů k návratu.
Vůbec ne. Hlavní je, že chci zase hrát. Teď jsem se zaměřil jen na příští sezonu. Co bude potom, to je otázka. Musíme se s manželkou rozhodnout, co je nejlepší pro děti.

Litujete teď, že jste loni skončil?
Naopak. Neměl jsem motivaci, teď věřím, že tu jiskru mám. Poznal jsem spoustu dalších věcí, staral se víc o byznys, hrál různé amatérské sporty, poznal další lidi. Byl to krásný rok. Bohužel se před několika týdny stalo, co se stalo.

Leckdo teď může váš návrat brát jako útěk po incidentu v zápase in-line hokeje.
Neovlivním, co si budou lidé myslet. Ten incident mě moc mrzí. Řekl bych spoustu věcí, ale na radu právníka se k tomu nebudu vyjadřovat.

A hodně se také mluví o tom, že se do NHL vracíte pro peníze.
Peníze, které za svoji práci budu dostávat, nebudou malé. Mám štěstí, že dělám co mě baví a navíc jsem krásně placený. Zdaleka to ale není hlavní motivace, peníze byly až na druhém místě. Při rozhodování roli nehrály.

Rozmlouval vám někdo návrat?
Jen manželka se mě ptala, jestli jsem si jistý a myslím to vážně.

Mluvil jste s někým ze spoluhráčů?
Se dvěma, ptal jsem se na mužstvo. Budu teď volat dalším. Nevím, jestli by v klubu chtěli, abych řekl, s kým jsem mluvil.

Návrat do reprezentace nechystáte? Chybí vám medaile z mistrovství světa.
Chci uspět ve Stanley Cupu, na to vůbec nemyslím.Najdete na iDNES.czmobilní verze