Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jsi díra! křičel Patera na brankáře Lašáka

10 2001
H a n n o v e r - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Gólman Ján Lašák si před čtvrtfinálovým duelem povzdychl, že by raději hrál proti Kanadě. Že prý Češi sice hrají dobře, ale dávají takové podivné góly. A v šesté minutě jako by to přivolal. Od zadního mantinelu nahodil puk útočník David Moravec a slovenský brankář si ho srazil za záda. "Rozhodčí signalizoval další vyloučení. Tak jsem jenom chtěl odehrát, aby se přerušilo a my hráli dvojnásobnou přesilovku," popisoval Moravec osudný okamžik. Lašák naštvaně vyskočil a vrhl se po Pavlu Paterovi. Chvíli mu nadával, pak se ještě po něm ohnal holí.Zde najdete vše o zápase Česko - Slovensko

Byla to součást naší taktiky, přiznal Patera
"Já jsem ho totiž po tom gólu trochu popíchl. Křičel jsem na něj, že je to díra," přiznal Patera. "Byla to část naší taktiky, chtěli jsme ho trochu vyvést z míry." Lašák potom ještě dlouho zuřil, soupeř mu navíc nepovzbudivou hlášku několikrát opakoval. "Zkoušel jsem  ho totiž vyprovokovat k tomu, aby mi něco vyvedl a šel za to ještě ven," netajil trojnásobný mistr světa.

"Byl to trochu hloupý gól, který zřejmě ovlivnil další průběh," tvrdil Lašák. "Já jsem si ale myslel, že rozhodčí ještě před tím přeruší hru." Přesto se vzápětí uklidnil a spoluhráče hodně držel. Chytal spolehlivě, zlikvidoval několik jasných šancí. Dvakrát se proti němu řítil osamocený Radek Dvořák, neuspěl s bláfákem ani na jednu stranu. I tak hokejisté občas znovu zkoušeli do gólmana napálit ze strany puk, stříleli i z velkých úhlů. "No, trochu jsme počítali s tím, že by se mohlo něco podobného stát," vzpomněl Moravec první gól.

Hráli jsme to, co jsme potřebovali
Hokejisté znovu promrhali spoustu jasných příležitostí, několirát neuspěli ani sami před brankou. "Ano, je toho trochu škoda. Ale my jsme hráli prostě to, co jsme potřebovali," reagoval kapitán Reichel. "Vyhráli jsme 2:0 a to je rozhodující." Reprezentanti se nenechali vyprovokovat občasnými záludnými výpady protivníka, neopláceli. Ani se nepouštěli do žádných slovních přestřelek. "Měli jsme za úkol s nimi nekomunikovat. Ani já se s nimi nebavil," netají Reichel.

Vymyslel jsem něco složitějšího, vzpomínal Hlinka
Na ledě strávil pár minut a hned byl středem pozornosti. Nejdříve trochu zbytečné zahákoval a zamířil na trestnou lavici. Tam si dvě minuty protrpěl a vystartoval znovu na led. A pak přišla jeho chvilka. Hokejový útočník Jaroslav Hlinka uháněl po pravé straně gólmana Lašáka. "Nejdříve jsem to chtěl dát mezi nohy. Ale pak mi blesklo hlavou, že tak jsem ještě nikdy góly nedal. Tak jsem vymyslel něco složitějšího," usmíval se Hlinka. Udělal to perfektně, blafákem do bekhendu zvýšil na rozhodujících 2:0. "Za takového stavu už se Slovákům určitě nehrálo dobře," všiml si Moravec. 

Hnilička: Nejlepší výkon? Asi ne. Proti Rusku a Kanadě to bylo horší
Výtečně se dařilo i gólmanu Hniličkovi, hýřil klidem a přehledem. "Jestli to byl můj nejlepší výkona na mistrovství? Nemyslím. To bylo asi proti Kanadě," tvrdil Hnilička. Tentokrát ho sok nezavalil takovým počtem střel, cítil se trochu méně vytížený. "Jenom jsem měl strach, aby se jim třeba nepodařilo nějakým náhodným gólem snížit," přiznal gólman. Před chvilkou zrovna domluvil s těhotnou manželkou Radkou, potomka by měla porodit někdy koncem června. "Telefonujeme spolu každý den. Hodně mi to pomáhá, stále na ni myslím."

Český hokejista Čajánek před Lašákovou brankou

Čeští fanoušci při zápase se Slovenskem

Hlinkovo vítězné gesto po druhém gólu ve slovenské síti

Dva spoluhráči z Montrealu aneb Richard Zedník (vpravo) blahopřeje Martinu Ručinskému

Zklamaní Slováci po vyřazení ve čtvrtfinále MS

Pavel Kubina neprostřelil v jedné z mnoha šancí slovenského gólmana Lašáka

Marián Hossa se marně natahije po puku, který vyváží Karel Pilař

David Výborný hledá před brankou Slovenska lépe postaveného spoluhráče

Autor:


Ztratila jsem kamarádky po porodu. Lze se tomu vyhnout?
Ztratila jsem kamarádky po porodu. Lze se tomu vyhnout?

Vyšumění přátelství nemusí být jen vaše vina.

Najdete na iDNES.czmobilní verze