Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Junioři nastoupí s novou sestavou

28 2001
Pardubice - Nic jiného než přesvědčivé vítězství dnes od českých hokejistů nelze čekat. Jejich třetím soupeřem na světovém šampionátu bude totiž outsider skupiny A Bělorusko. "Všichni to vědí. Bělorusko je nejslabším týmem v naší skupině a ve druhé je to zase Francie," potvrdil trenér české juniorské reprezentace Jaroslav Holík. Nenechal si však uniknout předchozí vystoupení běloruského týmu a sledoval jeho porážky 0:5 se Švédskem a 1:7 se Slovenskem. Zápas můžete od 17 hodin sledovat on-line na iDNESProfil běloruského týmu

Mnoho poznatků si však z těchto duelů neodnesl. "Myslím si, že nemá moc cenu se na ně dívat. Když jsou tak slabí, nemělo by z jejich strany hrozit žádné nebezpečí. Chce to dát gól a pak už to půjde," tvrdí Holík.

Přesto i Bělorusové dokázali proti silným soupeřům zahrozit. "Proti Švédům měli asi pět sólových nájezdů," poznamenal trenér. "Nesmíme jim nic dovolit. Hráči si to musí uvědomit. V takových zápasech je nejdůležitější důslednost. I se slabým soupeřem se musí hrát jako se silným."

Receptem by měly rychlé góly. Švédům se to povedlo, Slovákům nikoliv. Ti poprvé skórovali proti Bělorusku až v poslední minutě první třetiny. "Musíme hrát trpělivě a pak to přijde," řekl Holík. "Někomu se to povede v první minutě, jinému zase v poslední."

Povinné vítězství nad Běloruskem chce Holík umocnit ještě čistým kontem. "Týmy jako Švédsko, Slovensko nebo my by od takového soupeře neměly dostat gól. Proto budu vyžadovat od našich hráčů zodpovědnou hru," prohlásil Holík. I v zápase proti Bělorusku zůstane trenér věrný hře na tři útoky a proti outsiderovi skupiny nenasadí od začátku všechny pětky.

"Po dobu mého působení u týmu hrajeme vždy na tři pětky. Bude tomu tak i proti Bělorusku, i když samozřejmě je možné, že v průběhu utkání některé hráče prostřídáme," potvrdil Holík. "Myslím si, že mentalitě našich hokejistů nevyhovuje, když musí dlouho sedět," zdůvodnil trenér své rozhodnutí hrát na tři pětky.

Se složením jednotlivých útoků nejsou trenéři stále spokojeni, a tak do třetího zápasu na turnaji nastoupí české útoky opět v jiném složení. Obranné dvojice by měly zůstat nezměněny. Druhý trenér Hynek prozradil, jak by mělo soupiska vypadat.

Pravděpodobná sestava Česka:
Hronek - Krajíček, Ustrnul, Chvojka, F. Novák, Poživil, Blaťák - Hemský, Hudler, Hořava - Sklenář, Podlešák, Jakeš - Vondrka, Plekanec, Novotný.  

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze