Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Junioři se chtějí s Finy poprat o bronz

21 2001
Helsinky - České hokejové reprezentanty do 18 let čeká na mistrovství světa ve Finsku v neděli v poledne utkání o třetí místo s domácím výběrem. Finové v pátečním semifinále překvapivě podlehli Švýcarsku 2:4, Češi se ve dni volna vzpamatovávali z druhé vysoké prohry s Ruskem. "Ze semifinálového vyřazení jsme všichni samozřejmě zklamaní, ale stále je o co hrát," konstatoval dnes trenér Jiří Kalous. "Ve hře zůstal bronz, a to je také cenný kov. Zájem o něj máme jak my, tak Finové a obě mužstva udělají pro zisk medaile maximum. Sehrajeme ale již sedmý duel během jedenácti dnů," dodal před závěrečným soubojem letošní sezony.

Všichni fanoušci domácího týmu brali za samozřejmost účast ve finále. Švýcaři jim však plány zpřetrhali a mohou se radovat z jisté medaile a z naděje na titul. "Duel byl sice naprosto vyrovnaný, ale Švýcarsko rozhodlo ve druhé třetině, kdy otočilo nepříznivý stav z 0:2 na 3:2 během pěti minut v přesilovkách.

Tenhle šok domácí neustáli a bylo rozhodnuto," řekl Kalous, který si myslí, že nutnost nedělního vítězství bude Finy asi trochu svazovat. Domácí požene dopředu zaplněný stadión IFK Helsinky, český kouč se však atmosféry nebojí. "V našem mužstvu je řada zkušených kluků, kteří důležité utkání psychicky zvládnou a ostatní podrží.

My se musíme plně koncentrovat jen na hru a přistoupit zodpovědně zejména k defenzívě. A hlavně už bychom měli konečně proměnit vyložené šance," řekl Kalous.

Ještě den před utkáním mu však přidělaly starosti zdravotní potíže dvou členů první řady, Novotného a Michálka. Oba sužuje viróza a není jisté, zda k zápasu o bronz nastoupí. Od jejich zdravotního stavu se také bude odvíjet složení sestavy. V brance zřejmě nastoupí odpočinutý Kopřiva.

Utkání v Helsinkách začne ve 12 hodin SELČ, stejně jako duel o páté místo mezi USA a Německem v Heinole. Finále mezi Ruskem a Švýcarskem bude zahájeno v 16:00 rovněž v hale helsinského IFK.

Předpokládaná sestava České republiky: Kopřiva - Punčochář, Chmelíř, Souček, Holub, Daníček, Platil, Turoň, Toms - Micka, Michálek, Novotný - Dobrý, Plíhal, Řehoř -
Kanko, Domin, Novák - Bakrlík, Volráb, Havel.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze