Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Junioři se postaví Kanadě

28 1999
S k e l l e f t e a, P r a h a - Hokejoví reprezentanti do dvaceti let dnes poznají, kam až mohou dosáhnout na světovém šampionátu. V třetím zápase základní skupiny je čekají Kanaďané, kteří obhajují titul. Když zvítězí, bude mít národní tým jistý postup do čtvrtfinále, po porážce by mu ještě mohl hrozit boj o záchranu. "Od Kanaďanů se občas dají očekávat provokace, hlavně, když prohrávají. Musíme být disciplinovaní a zdržet se oplácení," vyhlásil trenér Radim Rulík.
Souboj s Kanadou je svátek. V juniorské kategorii si stále drží výsadní postavení. Zápas bude v Kanadě vysílat televize, několik hráčů českého týmu hraje v zámořských soutěžích.

"Určitě mám větší motivaci, všichni nás uvidí," říkal útočník Jaroslav Kristek. V juniorské lize hraje za tým Tri-City a vsadil se s trenérem, že Česko ve vzájemném zápase Kanadu porazí. "Chceme vyhrát. Musíme často střílet a dojíždět puky," pravil Kristek.

Trenéři přemýšlejí, jak zabudovat do svého taktického plánu reklamní přestávky. Kvůli televiznímu přenosu budou čtyři v každé třetině. "Musíme se zamyslet, jak tým povedeme.
Měli bychom koučing upravit a využít ten prostor při nasazování pětek," řekl Rulík.

Mužstvo včera hodinu trénovalo, ale hlavně odpočívalo po dvou víkendových zápasech.
Hráči vstávali v půl deváté, později, než je obvyklé. Náročný úvodní program je způsoben neúspěchem na minulém mistrovství světa. Tam skončilo Česko až sedmé a musí hrát v nevýhodných termínech. Kanadu dnes čeká teprve druhý zápas turnaje a následuje po dvou dnech volna.

"Kanaďany jsme viděli proti Finsku, v třetí třetině je soupeř přehrál fyzicky," vyprávěl vedoucí výpravy Zbyněk Kusý. "Bylo by lepší, kdyby proti nám hráli bez odpočinku. Ale všichni v našem mužstvu jsou dobře trénovaní. Jsme připraveni na maximální nasazení."

Na turnaji se zkouší novinka. Rozhodčí musí vyloučit do konce utkání každého hráče, který se na ledě zapojí do bitky. Automaticky následuje zákaz startu v příštím utkání. Pravidlo se osvědčilo. Ani zámořské týmy se do rvaček nehrnou. "Hráči jsou teď disciplinovaní, ať se stane cokoliv," potvrdil Kusý.

Kanaďané cítí podporu z domova. "Miliony lidí jim do hotelu posílají faxy," s nadsázkou tvrdí Kusý. "Nebylo by špatné, kdyby si lidé vzpomněli i na nás. Ty faxy bychom si vylepili v kabině. Mladí kluci na emoce jedou."

Kdo chce český tým povzbudit, může faxovat na číslo 0046-910-75-24-11 hotelu Scandic ve Skelleftee s výrazně označenými slovy Czech Team.
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze